Czy na Islandii jest lato? Czy jest ciepło? - BelSole

Czy na Islandii jest lato? Czy jest ciepło?

Islandia jest popularnym kierunkiem Polaków o każdej porze roku. Zimą, aby zobaczyć pokryte śniegiem góry oraz w poszukiwaniu zorzy polarnej, a także latem, aby zachwycać się wszechobecną zielenią wyspy. Najwięcej turystów przylatuje jednak w okresie letnim, kiedy to jest dużo przyjemniejsza pogoda do wędrówek, a drogi w głąb lądu, po wielu miesiącach – w końcu zostają otwarte. Wielu pewnie zastanawia się, czy na Islandii istnieje normalnie lato, czy jest ciepło? Dowiecie się tego w tym artykule.

Czy na Islandii jest lato? 

Przede wszystkim nie można się spodziewać upałów. Islandia nie jest krajem do którego jedzie się odpocząć lub opalać. Lata są stosunkowo krótkie i słońce nie chowa się przez praktycznie cały czas, nie licząc 3-4h dziennie. Islandzkie lato zaczyna się z początkiem czerwca i trwa do początku września.

Czy na Islandii jest ciepło? 

Islandia leży blisko koła podbiegunowego i temperatury nawet w lecie nie są wysokie. Jednakże, ze względu na to, ze słońce w lecie długo pozostaje nad horyzontem, to wahania temperatury nie są duże. Średnia temperatura na wyspie w lecie wynosi 12°C, czyli idealnie dla tych co lubią rześkie powietrze. Oczywiście w słoneczne dni temperatura wzrasta i można bez problemu chodzić w bluzce na krótki rękaw. Natomiast bez względu na porę roku, na Islandii występują często silne wiatry i deszcze, co może potęgować uczucie zimna. Zobaczcie co koniecznie wziąć na Islandię!

Islandia jest piękna latem, dlatego bardzo zachęcamy do odwiedzenia tej niezwykłej wyspy latem, nie zważając na niezbyt przychylne temperatury. Wystarczy dobrze dobrana odzież i podróż może być naprawdę magiczna.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz