Ateny lotnisko, dojazd do centrum, plan, mapa i metro na lotnisku w Atenach - BelSole

Ateny lotnisko, dojazd do centrum, plan, mapa i metro na lotnisku w Atenach

Lotnisko w Atenach to bez wątpienia największe lotnisko w Grecji. Zapewne zastanawiacie się jak dojechać do centrum z lotniska w Atenach, gdzie jest wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Atenach, mamy też dla Was mapę i plan lotniska w Atenach. Zapraszamy!

Czy w Atenach jest lotnisko? To nowe lotnisko z 2001 roku, które zastąpiło stare lotnisko w Atenach. Powszechnie znane jest jako AIA, imienia Eleftherios Venizelosa. Dolecicie tutaj z Polski tradycyjnymi liniami lotniczymi oraz tanimi liniami. Znajduje się ono 30 km od Aten, jednak jest dobrze skomunikowane z miastem.

 

Dojazd do centrum Aten z lotniska

Jak dojechać do Aten z lotniska? Lotnisko w Atenach jest bardzo dobrze skomunikowane z Atenami i Pireusem a także innymi miejscowościami w pobliżu. Z lotniska Ateny dojedziecie do miasta i centrum: metrem, kolejką podmiejską, autobusem i taksówką. 

Lotnisko Ateny dojazd do centrum metrem

metro lotnisko Ateny
Z oficjalnej strony przewoźnika

Na lotnisko w Atenach można dojechać linią niebieską metra numer 3m z Nikaia na lotnisko w Atenach. Pierwszy skłąd metra z lotniska odjeżdża o 5:30, ostatni o 23:52 lub 00:02. Podróż do centrum trwa około 40 min. Jest to całkiem szybki i sprawny sposób, żeby dostać się do centrum Aten z lotniska.

Kolejki odjeżdżają co 5 do 10 min.

 

Lotnisko Ateny dojazd do centrum kolejką

kolejka lotnisko Ateny
Z oficjalnej strony przewoźnika

Do pobliskich miasteczek i także do Aten łatwo także dostać się właśnie kolejką podmiejską.

 

Lotnisko Ateny dojazd do centrum autobusem

Na lotnisko w Atenach dojedziecie także liniami autobusowymi. Łączą je z Atenami cztery linie X93, X95, X96 i X97. Podróż trwa około 60 – 70 min.

Gdzie jest przystanek autobusowy na lotnisku w Atenach? Wszystkie autobusy wysadzają pasażerów na poziomie odlotów i odjeżdżają z poziomu przylotów, między wyjściami 4 i 5.

 

Lotnisko Ateny dojazd do centrum taksówką

Jeśli chcecie, możecie także dojechać do Aten z lotniska taksówką. Cena za przejazd do centrum to około 40 EUR.

 

Lotnisko Ateny dojazd do Pireusu

Szukacie opcji na dojazd do portu w Pireusie? Dojedziecie tam autobusem X96 lub metrem do centrum z przesiadką na linię nr 1

 

Plan i mapa lotniska Ateny

Oto gdzie leży lotnisko w Atenach (20 km od centrum w lini prostej oraz 40 km samochodem:

mapa ateny lotnisko

Oto plan lotniska w Atenach, znajdziecie tutaj punkty gastronomiczne, wypożyczalnie, toalety, przechowywalnie bagażu, pocztę, punkt informacyjny. Na zewnątrz zaś znajdziecie parkingi, postój taksówek, przystanek kolejki oraz przystanki autobusowe.

plan lotniska w Atenach

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz