7 najlepsze atrakcje i Kefalonia. Zwiedzanie PIĘKNEJ Kefalonii, co zobaczyć? - BelSole

7 najlepsze atrakcje i Kefalonia. Zwiedzanie PIĘKNEJ Kefalonii, co zobaczyć?

Jeśli poszukujecie pięknych przyrodniczo zakątków, niebiański widoków i prawdziwe greckiego, nieco sennego klimatu, Kefalonia będzie dla Was wakacyjnym rajem. Ta największa z Wysp Jońskich jest jednocześnie najmniej obleganą przez turystów. Nie znajdziecie tu wybrzeża utkanego gęstą siecią ogromnych hoteli. Jest za to cisza, złocisto-pudrowe, dzikie plaże i szum morza, mieniącego się wszystkimi odcieniami turkusu. Jakie są najlepsze atrakcje Kefalonii? Co zwiedzić podczas urlopu na tej greckiej wyspie? Poznajcie nasz prywatny ranking najciekawszych miejsc do zobaczenia. Przed Wami top 7 najlepszych atrakcji Kefalonii, przewodnik i poradnik – Zapraszamy!

 

Zwiedzanie Kefalonii

 

Zwiedzanie Kefalonii

Kefalonia to największa z wysp Jońskich. Stolicą wyspy jest miasto Argostoli, jednak na Kefalonii jest zdecydowanie więcej ciekawych miejsc do zwiedzenia. Jak zwiedzać Kefalonie? Na wyspie najlepiej wypożyczyć samochód lub poruszać się busami KTEL (https://www.ktelkefalonias.gr/en/routes/local-routes), które łączą najważniejsze punkty na wyspie. Znajdziecie tutaj wiele ciekawych atrakcji, miasteczek oraz przepięknych plaż. Możecie też pokusić się o odwiedzenie Zakynthos (atrakcje Zakynthos) czy Lefkady (plaże Lefkady), które znajdują się niedaleko – ponieważ Kefalonia leży pomiędzy nimi. Zacznijmy więc zwiedzanie Kefalonii i jej pięknych miejsc:

 

Góra Ainos

 

Góra Ainos

Góra Ainos (Aenos, Enos) jest najwyższym wzniesieniem nie tylko Kefalonii, ale wszystkich Wysp Jońskich. Chcąc dotrzeć na szczyt macie do wyboru różne środki transportu: samochód, rower, skuter lub własne nogi 😉 Nie musicie obawiać się lejącego się z nieba żaru w trakcie górskiej wędrówki, ponieważ szlak wiedzie pomiędzy drzewami, zapewniającymi schronienie przed promieniami słońca. Być może w trakcie wspinaczki uda Wam się spotkać żyjące tu dzikie konie? Z całą pewnością natkniecie się na niejedną kozę – te skoczne zwierzęta uwielbiają stawać na środku drogi, jeśli wiec zdecydujecie się na wjazd samochodem, przygotujcie się na przymusowe przystanki 😉 Poza zwierzętami uroku górze Ainos dodaje endemiczna roślinność – spotkacie tu m. in. jodłę kefalońską. Najwyższym wierzchołkiem Ainos jest Megas Soros. Jeśli będziecie mieć szczęście i dopisze bezchmurna pogoda, Waszym oczom ukaże się zapierająca dech w piersiach panorama Itaki, Zakynthos, Lefkady oraz pozostałych, mniejszych Wysp Jońskich, wynurzających się z turkusu morza. Dla takich widoków warto pokonać każdy szlak i nawet najbardziej krętą, górską drogę!

 

Assos

 

Assos

Assos to niewielka wioska zlokalizowana we wschodniej części Kefalonii. Pomimo niedużych rozmiarów i braku wyróżniających się atrakcji turystycznych, odwiedzenie tej osady jest warte każde kilometra, który przyjdzie Wam pokonać. Assos położone jest w malowniczej zatoczce, w otoczeniu górskich wzniesień. Jasne, pastelowe, kolorowe domki kontrastują z wyrazistym lazurem morza, tworząc przepiękną, pocztówkową scenerię. W tle, na szczycie półwyspu, zobaczycie ruiny zamku Assos. Zbudowali go Wenecjanie w XVI wieku, chcąc zapewnić dodatkową, poza zamkiem Świętego Jerzego, obronę wyspy. Jeśli lubicie zwiedzanie historycznych miejsc, skierujcie się w stronę wzniesienia – spacer z „centrum” wioski zajmie Wam około pół godziny. Będąc w Assos znajdźcie czas na rozkoszowanie się sennym klimatem tej nadmorskiej osady. Zasmakujcie lokalnych potraw serwowanych w tutejszych tawernach i podziwiajcie piękne widoki. Po uczcie możecie ochłodzić się w krystalicznie czystej wodzie, relaksując się na plaży i oddając się błogiemu lenistwu. 

Zobaczcie co kupić w Grecji w tym roku!

 

Drogarati

 

Drogarati

Drogarati to jedna z dwóch (obok Melissani) jaskiń Kefalonii udostępnionych do zwiedzania. Jej wnętrza powstały setki milionów lat temu, ale cud natury został odkryty stosunkowo niedawno, bo „zaledwie” przed trzystoma laty. Pierwsi turyści mogli zajrzeć do Drogarati w 1963 roku. Stalaktyty i stalagmity w połączeniu z pięknym światłem, rozchodzącym się w jaskini, tworzą niesamowity widok. Niezwykła jest również akustyka w Drogarati. Nic więc dziwnego, że w części jaskini, zwanej Salą Apoteozy, odbywają się koncerty. Śpiewał tu jeden z najsłynniejszych tenorów w historii – Luciano Pavarotti!

 

Najpiękniejsze plaże Kefalonii

 

Fteri Kefalonia

Poza malowniczymi widokami oraz górzystym krajobrazem, Kefalonia oferuje turystom urzekające, rajskie plaże z krystalicznie czystą wodą, mieniącą się odcieniami turkusu i lazuru. Najbardziej znaną, uznawaną za jedną z najpiękniejszych w całej Grecji, jest plaża Myrtos. Położona w niewielkiej zatoce otoczonej wysokimi, poszarpanymi klifami, zachwyca drobnym, białym żwirkiem i rajskim, niezakłóconym żadnymi zabudowaniami, krajobrazem. Poza Myrtos na odwiedzenie zasługują m. in. plaże: kamienista Antisamos, piaszczysta Lourdas, czerwona Xi czy znana z filmu „Kapitan Corelli” Chorgota. Cudowne warunki do wypoczynku stwarzają również piaszczyste plaże kurortu Lassi. Każda z ww. miejscówek to prawdziwa perełka – odwiedzając plaże Kefalonii będziecie mogli w pełni oddać się beztroskiemu relaksowi!

Zobaczcie też najpiękniejsze plaże Kefalonii.

 

Fiskardo

 

Fiskardo

Fiskardo to malownicza, portowa wioska rybacka. Jako jedna z niewielu miejscowości na Kefalonii przetrwała trzęsienie ziemi z 1953 roku w praktycznie nienaruszonym stanie. Dzięki temu zobaczycie oryginalną, grecką zabudowę, z wyraźnymi, weneckimi wpływami. Urzekną Was wąskie, kręte uliczki, tawerny serwujące regionalne specjały, zabytkowe latarnie morskie i piękne place – niewielki plac Charalambos Tselentis z fontanną pośrodku czy urokliwy Koci Plac. W tutejszym porcie zobaczycie nie tylko rybackie łodzie mieszkańców Fiskardo, ale i luksusowe jachty przybywających tu turystów. 

Zobaczcie co zjeść w Grecji?

Latarnia morska Świętego Teodora

 

Latarnia morska Kefalonia

Latarnia morska Świętego Teodora położona jest pomiędzy Argostoli a Lassi, na końcu kamiennego molo. Została zbudowana w 1828 roku przez Brytyjczyków, jednak fala trzęsień ziemi w latach 50-tych XX wieku doprowadziła do zupełnego zniszczenia obiektu. Latarnię odbudowano i dziś znów cieszy oczy turystów. Biała, wzniesiona w klasycznym greckim stylu, ozdobiona 20 kolumnami, robi niesamowite wrażenie ze względu na roztaczający się stąd widok. Statki leniwie kołyszące się na falach, wpływające do zatoki, niewielka wyspa Vardiani, wynurzająca się z lazurowego morza oraz górzysty półwysep Paliki w tle tworzą niezapomnianą panoramę. Warto wybrać się do latarni morskiej Świętego Teodora w porze wschodu lub zachodu słońca, przysiąść na jeden z ławek i chłonąć romantyczne widoki. 

 

Jaskinia Melissani

 

Jaskinia Melissani

Jaskinia Melissani to jedno z najpiękniejszych miejsc w Kefalonii. Natura stworzyła tu scenerię, która na długo zapadnie Wam w pamięci. We wnętrzu Melissani znajduje się jezioro ze słodko-słoną wodą, a całość rozświetla słońce, wpadające przez odsłonięty strop, który uległ zawaleniu w wyniku trzęsienia ziemi z 1953 roku. Najpiękniej jezioro wygląda w okolicach południa, kiedy opromieniona woda mieni się wszystkimi odcieniami błękitu.  Do jaskini Melissani dostaniecie się drogą morską – organizowane są wycieczki na niewielkich, kilkunastoosobowych łodziach.

 

Mapa atrakcji Kefalonii

Zobacz mapę najlepszych plaż na Kefalonii.

Kefalonia najlepsze atrakcje

1) Argostolion 2) Góra Ainos 3) Assos 4) Drogarati 5) Fiskardo 6) Latarnia morska Świętego Teodora 7) Jaskinia Melissani 8) Zamek Świętego Grzegorza

Kefalonia zachwyca małymi, portowymi miasteczkami oraz górzystym krajobrazem, poprzetykanym winnicami lub gajami oliwnymi. Wszędobylskie kozy ze złotymi zębami i żyjące na zboczach góry Ainos dzikie konie, nadają wyspie wyjątkowego klimatu. Spędźcie wakacje na tej magicznej wyspie i poznajcie najlepsze atrakcje Kefalonii!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz