11 najpiękniejsze plaże i Lafkada. Na Lefkadzie plażowanie jest boskie! - BelSole

11 najpiękniejsze plaże i Lafkada. Na Lefkadzie plażowanie jest boskie!

Lefkada to znane miejsce wśród turystów na wakacje na greckich wyspach. Są tutaj znakomite i przepiękne plaże. Gdzie są jednak najpiękniejsze plaże na Lefkadzie? Gdzie są najlepsze plaże? Gdzie można znaleźć piaszczyste plaże na Lefkadzie? Zapraszamy na przewodnik po najlepszych plażach Lefkady.

Większość z wymienionych tutaj plaż znajduje się za zachodniej linii brzegowej Lefkady, gdzie górują tutaj ogromne białe klify, stwarzając przepiękne widowisko dla wszystkich miłośników pięknych plaż i Lefkady. Jest to jedna z najpiękniejszych wysp w Grecji.

Zacznijmy więc naszą topkę najładniejszych plaż na Lefkadzie!

 

Agiofili

 

Agiofili

To popularna plaża na południu Lefkady. Nie jest też największa, co czyni ją często zapchaną plażą na Lefkadzie. Znajdziecie tutaj wypożyczalnie sprzętu(15 EUR za leżaki i parasol) oraz parking powyżej, który kosztuje 7 EUR za dzień. Niektórzy jednak polecają dostać się tutaj łodzią z Vasiliki – bilet kosztuje 7 EUR za osobę. Agiofili jest plażą żwirową.

 

Plaża Agios Nikitas

 

Plaża Agios Nikitas

Plaża Agios Nikitas znajduje się w centrum miasteczka o tej samej nazwie (Agios Nikitas). Dzięki temu będziecie mieć dostęp do wielu restauracji, kawiarni czy po prostu będziecie mieć blisko ze swojego miejsca noclegu. Woda jest lazurowa a plaża piaszczysta. Jeśli nie ma dużych fal to także dobra plaża dla rodzin z dziećmi na Lefkadzie.

 

Egremni

 

Egremni

To ogromna plaża, do której trzeba zejść stromą i zabezpieczoną ścieżką lub podpłynąć łodzią. Pamiętajcie, że powrót na górę, może być potem ciężki dla dzieciaków – więc jeśli macie wątpliwości i dziecko, może warto wybrać inną plażę. Na plaży znajdziecie tylko parasole to wypożyczenia, BEZ leżaków. Plaża jest w dużej mierze żwirowa. Ogromne klify stwarzają tutaj niepowtarzalne warunki do plażowania! Weźcie ze sobą wodę i przekąski!

Zobaczcie czy w Grecji są rekiny?

Porto Katsiki

 

Porto Katsiki

Plaża podobna do jednej z najpiękniejszych plaż w Grecji czyli do Navagio na Zakynthos. To przepiękne miejsce, jest to też najpopularniejsza plaża Lefkady i jej wizytówka. By się do niej dostać, musicie zejść po schodkach (około 100 stopni) z pobliskiego parkingu, za który trzeba zapłacić od 5 do 10 EUR. Znajdziecie tutaj bar, którego kelnerzy donoszą drinki na dół na plażę po schodach. Woda jest oczywiście zjawiskowo turkusowa i pięknie kontrastuje z białymi klifami nad plażą. Jedynym minusem jaki widzimy, jest to, że plaża jest żwirowa.

 

Kathisma

 

Kathisma

To chyba druga najpopularniejsza plaża na Lefkadzie. Za pobliski parking trzeba zapłacić 5 do 7 EUR, pamiętajcie by zjawić się w miarę wcześnie – bo często jest tutaj bardzo dużo plażowiczów. Znajdziecie tutaj też wszystko co potrzebne na plaży, restauracje, wypożyczalnie leżaków, toalety czy prysznice. Z wszystkich plaży na zachodzie wyspy, dojazd tutaj i dojście jest najłatwiejsze, klify dopiero od momentu końca tej plaży zaczynają się piąć w górę.

 

Mikros Gialos

 

Mikros Gialos

Mikros Gialos to jedna z nielicznych najpiękniejszych plaż na wschodzi wyspy. Znajduje się w małej zatoczce przy miasteczku. Obok znajdziecie parking, kawiarnie i restauracje, a także niezbędną infrastrukturę do plażowania. Plaża jest mała, ale polecana przez wielu dla rodzin z dziećmi pomimo żwirowego charakteru. Plaża jest zjawiskowo otoczona przez wzgórza, nie będziecie zawiedzeni! Pamiętajcie by podjechać tutaj w miarę wcześnie, plaża szybko się zapełnia

 

Milos

 

Milos Lefkada

To duża i piękna plaża zaraz obok Agios Nikitas, aby móc skorzystać z jej uroków trzeba zejść ścieżką około 20 min z pobliskiej drogi. Plaża nie jest zazwyczaj bardzo zapchana, przez trudność dostania się tutaj, często wolnych miejsc jest sporo. Weźcie normalne buty na przejście ścieżką, klapki nie będą najlepszym wyborem – będą wręcz kiepską decyzją. Milos jest piaszczysta, znajdziecie tutaj wypożyczalnie sprzętu (15 EUR za dzień za leżaki i parasol). Z plaży pływa także wodna taksówka, która może Was wziąć za 3 EUR do miasteczka. To kolejna plaża z pięknymi klifami zaraz obok niej.

 

Pefkoulia

 

Pefkoulia Lefkada

To długa, piaszczysto-żwirowa plaża na zachodzie wyspy. Znajdziecie tutaj spory parking, prysznice, wypożyczalnie sprzętu, kawiarnię i restaurację (całkiem nieźle oceniana). Oddalona część plaży jest popularna wśród nudystów. 

 

Vasiliki

 

Vasiliki

To plaża w centrum miejscowości Vasiliki, więc znajdziecie tutaj wszystko co potrzebne do plażowania, bawienia się, jedzenia czy zwiedzania. Nie jest to tak zjawiskowa plaża jak pozostałe na tej liście – jednak polecamy ją ze względu na płytką wodę, w której mogą bawić się dzieciaki. 

 

Wodospad Nidri Dimosari 

 

Nidri wodospad

Nie samymi plażami człowiek żyje, niedaleko miejscowości Nidri znajduje się wodospad z jeziorkiem, gdzie co odważni wchodzą i kąpią się w chłodnej wodzie. Pamiętajcie, że nie zawsze wodospad ma na tyle wody by wyglądał epicko i dostarczał wody do jeziorka – zdarza się to zwłaszcza, kiedy przez długi okres czasu nie pada i jest bardzo gorąco. Parking znajduje się około 15 min drogi od wodospadu.

 

Najpiękniejsze plaże, Lefkada

 

najpiękniejsze plaże Lefkada

1) Agiofili 2) Agios Nikitas 3) Egremni 4) Porto Katsiki 5) Kathisma 6) Mikros Gialos 7) Milos (Mylos) 8) Pefkoulia 9) Wodospad Nidri – Dimosari 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz