7 najlepsze atrakcje Marsaxlokk i okolicy. Co zobaczyć w Marsaxlokk? Nie tylko łodzie! - BelSole

7 najlepsze atrakcje Marsaxlokk i okolicy. Co zobaczyć w Marsaxlokk? Nie tylko łodzie!

Zapraszamy Was na zwiedzanie małej rybackiej wioski na Malcie jaką jest Marsaxlokk. Opowiemy co zobaczyć w Marsaxlokk i co zwiedzić w tym małym miasteczku. Oto najlepsze atrakcje turystyczne Marsaxlokk.

 

Co zobaczyć w Marsaxlokk

 

zwiedzanie Marsaxlokk
Naprawa łodzi w Marsaxlok

Zacznijmy od tego w zasadzie jak czytać tą skomplikowaną nazwę Marsaxlokk? Opcje macie dwie według lokalsów, albo Marsaslok albo Marsaszlok. Tak czy tak, Marsaxlokk to bardzo mała rybacka wioska na wschodnim wybrzeżu Malty. Znajduje się 15 min drogi od Valletty i 12 minut od lotniska. 

Jak wygląda zwiedzanie Marsaxlokk? Jest to na prawdę mała wioska, skupiona głównie wokół bulwaru i centralnego placu w mieście. Znajdziecie za to tutaj mnóstwo kawiarenek i restauracji – głównie z rybami i owocami morza.

Do Marsaxlokk dojedziecie liniami 81 z Valletty oraz 119 z lotniska na Malcie.

Wybraliśmy dla Was kilka najciekawszych miejsc w Marsaxlokk i okolicy. Warto je zobaczyć podczas wizyty w Marsaxlokk lub jeśli wybierzecie Marsaxlokk na bazę wypadową. Zapraszamy na zestawienie najciekawszych miejsc i atrakcji Marsaxlokk.

 

Bulwar w Marsaxlokk

 

Bulwar w Marsaxlokk
Bulwar w Marsaxlokk

Co zobaczyć w Marsaxlokk? Bulwar w Marsaxlokk to miejsce najważniejsze w mieście gdzie życie Marsaxlokk się toczy. Tutaj znajdziecie mnóstwo restauracji, gdzie będziecie mogli spróbować lokalnych ryb i owoców morza. Przy bulwarze w Marsaxlokk znajdują się cztery wymienione tutaj na liście atrakcje: Kolorowe łódki Marsaxlokk, targ, kościół oraz plaża. Więcej o nich poniżej.

 

Kolorowe łódki w Marsaxlokk

 

Kolorowe łódki w Marsaxlokk
Kolorowe łódki w Marsaxlokk

To chyba najpopularniejsza atrakcja Marsaxlokk. Przy bulwarze znajduje się idealne miejsce na sesję fotograficzną i jedno z najpiękniejszych miejsc na Malcie. Pełno w zatoce kolorowych łódeczek czekających tylko na turystów, będziecie mogli także wypatrzyć lokalnych rybaków naprawiających łódki we własnym zakresie.

Łodzie Marsaxlokk

Podziwiać je możecie z kolorowych ławek ustawionych na bulwarze. Najlepsze miejsce na fotografowanie znajduje się po zachodniej stronie bulwarów z widokiem na kościół w Marsaxlokk.

 

Targ Rybny w Marsaxlokk

 

Targ Rybny w Marsaxlokk
Targ Rybny w Marsaxlokk

Targ rybny w Marsaxlokk to najpopularniejsze wydarzenie w tej małej wiosce na wyspie. Zjeżdżają tutaj Maltańczycy z okolicy i turyści. Pomimo swojej nazwy, to nie jest targ tylko i wyłącznie z rybami. Znajdziecie tutaj pamiątki z Malty, produkty spożywcze, sery, słodycze, wypieki, ubrania, alkohole i wiele więcej. Targ rozłożony jest na praktycznie całej długości bulwaru – pilnujcie swoich portfeli, potrafi być tutaj bardzo dużo ludzi. Zobaczcie co kupić na Malcie!

Targ w Marsaxlokk odbywa się tylko w niedzielę!

 

Kościół Matki Bożej z Pompei

 

Kościół Matki Bożej z Pompei
Kościół Matki Bożej z Pompei

To główny kościół w Marsaxlokk poświęcony Marce Bożej z Pompei zaczęto budować stosunkowo niedawno, bo w 1890 roku. Zaprojektował go Ġużeppe Diacono, znajduje się przy głównym placu miasta zaraz przy bulwarze na Triq Iz-Zejtun. To idealne miejsce do odpoczęcia od upałów w lecie, wejście do Sanktuarium jest darmowe. 

 

St Peter’s Pool

 

st peter pool baseny malta

To wyjątkowo piękna formacja skalna i miejsce do pływania w okolicy Marsaxlokk. Znajduje się 35 min spacerem z centrum miasta, możecie tutaj też podpłynąć łódką z centrum Marsaxlokk z lokalnym rybakiem/przewodnikiem. Woda jest przepiękna i lazurowa, miejsce nadaje się na kąpiel, wtedy kiedy morze jest spokojne.

Wiele osób lubi skakać z pobliskich klifów tutaj do wody.

 

Munxar Window

 

Munxar Window
Munxar Window

Munxar window i klify w okolicy Marsaxlokk znajdują się mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Marsaskala i Marsaxlokk. Warto przejść się wybrzeżem w kierunku Marsaskala by właśnie zobaczyć ten naturalny łuk oraz przepiękne białe klify w okolicy.

Munxar
Pomiędzy Marsaskala a Marsaxlokk znajdziecie tak piękne klify

Polecamy to miejsce na trekking!

 

Plaża w Marsaxlokk

 

Jeśli nie chce się Wam iść ponad 30 min do St Peter’s Pool, polecamy iść na plażę w Marsaxlokk. Znajduje się ona w ścisłym centrum zaraz przy bulwarze. Plaża jest kamienisto-piaszczysta i blisko jej do infrastruktury w mieście, więc jest co robić jeśli znudzicie się leżeniem na brzegu lub pływaniem. Na zachodzie znajdziecie Bay Għar Aħmar a na wschodzie Ballut ta’ Marsaxlokk. Jednak są według nas ładniejsze miejsca na plażing na Malcie 🙂

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz