7 najlepsze atrakcje Ravello. Co zobaczyć w Ravello? Punkty widokowe! - BelSole

7 najlepsze atrakcje Ravello. Co zobaczyć w Ravello? Punkty widokowe!

Planujecie wyjazd do Amalfi lub Positano i chcecie przyjechać do Ravello? Co zobaczyć w Ravello i jakie są tam atrakcje? Ile kosztuje wstęp do Villi Cimbrone i Villi Rufolo? Tego wszystkiego dowiecie się w naszym przewodniku po Ravello. Turyści, którzy planują urlop na wybrzeżu Amalfitańskim, biorą pod uwagę głównie Positano i Amalfi, nie rozważając innych miejscowości znajdujących się w okolicy. A szkoda, bo Ravello jest naprawdę znakomitym wyborem dla każdego.

Nie leży ono na drodze Wybrzeża Amalfitańskiego (Amalfitana). Zamiast tego znajdziecie je na wzgórzu, kilka kilometrów od miasta Amalfi, co wymaga niewielkiego objazdu.  Możecie dojechać do niego autem lub autobusem z Amalfi w 15 minut. To dobra informacja, ponieważ przez to Ravello nie jest tak zatłoczone jak popularne miasta Positano czy Amalfi, dzięki czemu wizyta jest znacznie przyjemniejsza.

 

Villa Cimbrone

 

Villa Cimbrone 
Popularny punkt widokowy w Ravello z Terrazza dell’Infinito

Słynąca z Tarasu Nieskończoności Villa Cimbrone bierze swoją nazwę od skały, na której została zbudowana. Budynek pochodzi z XI wieku, ale został całkowicie odnowiony na początku XX wieku. Jest to idealne miejsce do zwiedzania Ravello. Położona na skraju urwiska willa oferuje niesamowicie piękne widoki na wodę. Obecnie jest to ekskluzywny pięciogwiazdkowy hotel (który jest niedostępny dla zwiedzających), ale można podziwiać piękne ogrody, spacerować po urokliwym krużganku i zwiedzić kryptę. Taras Nieskończoności otoczony jest popiersiami z białego marmuru. Panoramiczny widok na Morze Śródziemne z tego Belwederu jest po prostu niezwykły. Brytyjski szlachcic Ernest William Beckett odnowił ogrody w XVIII wieku. Znajduje się tam również tablica upamiętniająca wizytę Grety Garbo w 1938 roku. Wejście do ogrodu kosztuje 10 euro i jest otwarte od 9:00 do 18:30 (ostatnie wejście o 18:00).

 

Villa Rufolo

 

Villa Rufolo
Wspaniałe punkty widokowe w Villi Rufolo na Ravello i morze

Innym słynnym ogrodem w Ravello jest Villa Rufolo. Villa Rufolo znajduje się we wspaniałej lokalizacji tuż przy Placu Katedralnym, z widokiem na morze i szeroki widok na zatokę. Został zbudowany w XIII wieku i w czasach swojej świetności willa była jedną z największych i najbardziej luksusowych na Wybrzeżu Amalfitańskim. Zanim ostatecznie zamieniła się w ruinę. W XIX wieku kupił ją szkocki botanik Sir Neville Reid. Villa Rufolo została powoli odnowiona, ratując to, co można było uratować z odnowionej willi i dając nowe życie ogrodom. Tarasy Villa Rufolo są idealne do robienia pięknych pocztówkowych zdjęć Wybrzeża Amalfitańskiego. Zobaczycie także Minori i Maiori, dwa piękne miasteczka na wybrzeżu Amalfi z górami w tle. Wejście do ogrodu jest płatne i kosztuje 7 euro. Godziny otwarcia to: 9:00-19:00 (ostatnie wejście o 20:30)

Chiesa dell’Annunziata

 

Chiesa dell'Annunziata

Jeśli czujecie się pełni energii, to możecie zejść po schodach, aby znaleźć kościół ze słynnymi bliźniaczymi wieżami. Jest on około 100 stopni w dół, więc pamiętajcie, że jeszcze trzeba wrócić z powrotem! Jeśli widzieliście jakieś zdjęcia z ogrodów Villa Rufolo, prawdopodobnie zaznajomiłeś się z kultowym zdjęciem Ravello, przedstawiającym drzewa i dwie wieże kopułowe, z cudownym błękitem morza w tle. Są to właśnie słynne bliźniacze wieże Chiesa dell’Annunziata.

 

Katedra Ravello

 

Katedra Ravello

Katedra Ravello, znana jako „Il Duomo di Ravello”, została zbudowana w 1086 roku. Znajduje się w centrum Piazza Duomo. Słynie z romańskich drzwi zaprojektowanych przez Barisano da Trani w 1179 roku. Wewnątrz katedry ambona jest wsparta na sześciu umiejętnie zdobionych kolumnach. Biegną do sufitu za postaciami lwów, aby uzyskać bardzo wyjątkowy wygląd. Wewnątrz kościoła znajdziecie małe muzeum, w którym warto spędzić trochę czasu. Wnętrze kościoła jest jasne i pełne strzelistych sufitów oraz zawiera mozaikowe rzeźby i elementy średniowieczne.

 

Piazza Vescovado

 

Piazza Vescovado

Piazza Duomo (lub czasami nazywany Piazza Vescovado) jest głównym placem miasta i centrum komunalnym. Po spacerze po malowniczej willi Ravello musicie zrobić tutaj małą przerwę. Znajduje się na nim katedra Ravello, a także kilka sklepów i restauracji, gdzie możecie zamówić kawę lub gelato. To świetne miejsce do podziwiania lokalsów!  Na koniec nie zapomnijcie również zobaczyć wspaniałych, górskich widoków z placu.

 

Audytorium Oscara Niemeyera

 

Audytorium Oscara Niemeyera

Ravello jest często określane jako „la Citta della musica” lub miasto muzyki. Program letnich wydarzeń muzycznych jest bogaty, dlatego w 2011 roku wybudowano nowe audytorium. Jest to sala koncertowa o imponującym współczesnym wystroju, położona na klifowej stronie Via della Repubblica w Ravello. Pomalowaną na biało widownię zaprojektował słynny brazylijski architekt Oscar Niemeyer. Miejsce nie jest obowiązkowe, ale jeśli macie czas, warto je odwiedzić. Z sąsiedniego placu można uzyskać dobry widok na audytorium i Morze Śródziemne. 🙂

Stare Miasto w Ravello

 

Stare miasto Ravello

Centrum Ravello jest niezwykle malownicze. Centro Storico, czyli starówka Ravello posiada wiele brukowanych uliczek i uroczych kawiarni z najlepszą włoska kawą. Ravello jest naprawdę piękne ze wszystkich stron! Usiądźcie w jednej z nich i cieszcie się Limoncello Spritz na Piazza Vescovado lub przeglądajcie klimatyczne sklepiki z rzemieślniczymi wyrobami i ceramiką.

Podsumowując, mimo, że Ravello często bywa pomijane w trakcie zwiedzania wybrzeża Amalfitańskiego, wy nie możecie popełnić tego błędu. Najlepszym sezonem do odwiedzenia tego kierunku będzie październik, kiedy nadal grzeje słońce i temperatura oscyluje powyżej 20 stopni Celsjusza, ale tłumy są zdecydowanie mniejsze. Jako najlepszą bazą wypadową do zwiedzania wybrzeża polecamy Salerno lub Sorrrento. Będąc już na tym wybrzeżu, koniecznie zobaczcie co do zaoferowania ma Positano oraz zjedzcie sorbet w cytrynie w miejscowościach Amalfi.

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz