Bazylika Świętego Piotra, cennik, bilety i ceny w 2022 - BelSole

Bazylika Świętego Piotra, cennik, bilety i ceny w 2022

Wielu z Was odwiedzając Rzym i planując wakacje w Rzymie odwiedza oczywiście Bazylikę Świętego Piotra w Watykanie, ile jednak kosztuje wejście do Bazyliki w Watykanie? Ile kosztują bilety czy też może wejście do Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie jest darmowe? Oto przewodnik po cenniku i cenach za bilety do Bazyliki Świętego Piotra w Rzymie.

 

Ceny biletów do Bazyliki świętego Piotra

 

Sprawa jest dość prosta, ale jednocześnie skomplikowana – jak w życiu. Wejście do Bazyliki Świętego Piotra jest darmowe, ale jest oczywiście małe 'ale’. Nie można sobie tak po prostu podejść do Bazyli i wejść za darmo, zazwyczaj kolejki do Świątyni Świętego Piotra są bardzo długie, zwłaszcza w sezonie i w okresie Bożego Narodzenia. Co za tym idzie, oczekiwanie w kolejce do wejścia do Bazyliki Świętego Piotra może potrwać i parę godzin, jeśli ktoś nie ma nerwów i ceni sobie czas, ma inne wyjście.

 

Jak ominąć kolejki w Bazylice Świętego Piotra?

 

Opcje są dwie, pierwszą z nich jest zakup specjalnego biletu do Bazyliki Świętego Piotra z aplikacją z audio przewodnikiem. Slot na 2 h kosztuje 19,5 EUR, ta szybka rezerwacja pozwala na wejście do Bazyliki z ominięciem kolejki. Audio przewodnik to aplikacja w językach angielskim, włoskim, francuskim, polskim, niemieckim, japońskim, hiszpańskim, portugalskim, chińskim, koreańskim i rosyjskim. Wejść tak możecie od 9:00 do 17:00 codziennie prócz świąt. Są to jednak usługi przewodników a nie oficjalna opcja na zakup biletów.

Drugą opcją jest kupno specjalnego biletu na zwiedzanie Muzeum Watykańskiego.

 

Ceny biletów do Muzeum Watykańskiego i Kaplicy Sykstyńskiej

 

Cena za bilet łączony to 17 EUR za bilet normalny, w jego cenie możecie wejść do Muzeów Watykańskich oraz pięknej Kaplicy Sykstyńskiej. Co ważne, jeśli będziecie mieć szczęście to pomiędzy a Bazyliką Świętego Piotra a Muzeum znajduje się przejście, czasem otwierane dla zwiedzających Muzeum. Dzięki temu można wejść do Bazyliki zupełnie bez kolejki, przejście musi być jednak otwarte.

Zwiedzać Muzeum Watykańskie i Kaplicę Sykstyńską możecie od 8:30 do 18:00, a ostatnie wejście jest o 15:00. Kaplicę Sykstyńską zwiedza się na samym końcu zwiedzania!

Co jeszcze kupić i za ile w Rzymie? Zobacz, Co warto kupić i przywieźć z Watykanu w Rzymie? Pamiątki TOP 11

 

Cennik Bazylika Świętego Piotra na 2021/2022

 

Nic nie wskazuje by wejście do Bazyliki miało być płatne w 2021 i 2022 roku, tak samo ceny za bilety do Muzeum Watykańskiego i Kaplicy Sykstyńskiej prawdopodobnie się nie zmienią.

Podsumowując wejście do Bazyliki Świętego Piotra JEST DARMOWE i niewiele wskazuje na to, że to się zmieni.

 

 

Pamiętajcie też, by dobrze poukładać sobie zwiedzanie i wybrać odpowiedni czas na zwiedzanie czy to Muzeów czy Bazyliki Świętego Piotra, zostawcie sobie trochę czasu na czekanie w kolejce.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz