Capo Vaticano, plaże, atrakcje i parking. Najpiękniejszy zachód słońca! - BelSole

Capo Vaticano, plaże, atrakcje i parking. Najpiękniejszy zachód słońca!

Capo Vaticano to mały półwysep w Kalabrii pomiędzy Nicotera a Pizzo. Co zobaczyć na Capo Vaticano? Jakie atrakcje są na Capo Vaticano oraz jakie plaże na Capo Vaticano można znaleźć. Odpowiemy też gdzie znaleźć parkingi na Capo Vaticano. Zapraszamy na zwiedzanie półwyspu z najpiękniejszym zachodem słońca we Włoszech.

 

Zwiedzanie Capo Vaticano

 

Capo Vaticano Santa Domenica
Widok z Santa Domenica

Capo Vaticano – czyli głowa Watykanu, miejsce gdzie wierzący szukali koneksji w Bogiem. To piękny półwysep z wieloma klifami sięgającymi 124 metrów, pięknymi plażami i uroczymi miasteczkami. Capo Vaticano jest dobrze skomunikowane z resztą Kalabrii. Dojedziecie tutaj dobrze utrzymanymi drogami oraz pociągami Trenitalia. Capo Vaticano to w głównej mierze piękne wybrzeże, z piaszczystymi plażami, klifami i uroczymi miasteczkami. Jeśli chcecie zwiedzić wzgórza wewnątrz lądu, musicie skorzystać z samochodu lub mało wygodnych autobusów. Co zwiedzić i co zobaczyć na Capo Vaticano? Jakie atrakcje? Jakie miasteczka – oto przegląd, ale na początek inne zagadnienie – gdzie spać na Capo Vaticano?

 

Capo Vaticano gdzie spać?

 

Santa Domenica nocleg
Widok z apartamentu w Santa Domenica

Capo Vaticano nie jest bardzo drogim miejscem jeśli chodzi o nocleg, są droższe są i tańsze. My mieliśmy okazję spać w dwóch miejscach – jedno było tragiczne przez brak wyboru, drugie było zdecydowanie godne polecenia. Jeśli macie samochód w zasadzie wszędzie na Capo Vaticano będzie blisko. Jeśli jedziecie pociągiem, polecamy miejscowości Capo Vaticano Santa Domenica czy Tropea. Pamiętajcie też, że nie wszędzie zejście na plażę będzie łatwe, ta część Kalabrii to klify, warto o tym pamiętać planując wakacje z plażowaniem.

Tak czy tak, polecamy te apartamenty – na tyle nas miło zaskoczono, ceną i jakością 🙂

 

Zachód słońca na Capo Vaticano 

 

Capo Vaticano Zachód słońca

Capo Vaticano to miejsce z jednymi z najpiękniejszych zachodów słońca w całych Włoszech. Wszystko dzięki przepięknemu umiejscowieniu oraz Wyspom Liparyjskim oddalonymi na zachód od Capo Vaticano. Spokojnie będziecie mogli zobaczyć zachód słońca nad Stromboli z wybrzeża. Najpopularniejszym miejscem skąd można ów zachód słońca podziwiać są dwa punkty widokowe w samym Capo Vaticano – jeden to Terrazza panoramica, a drugi Belvedere Capo Vaticano. My polecamy ten drugi, znajdziecie obok też darmowy parking! Jednak piękny zachód słońca nad Capo Vaticano, to nie tylko te dwa punkty widokowe. Spokojnie na całej długości półwyspu, aż po Tropeę znajdziecie wiele miejsc gdzie zachód słońca jest równie imponujący. Nam udało się go sfotografować w 3 miejscach i wszystkie te miejscówki były równie dobre, a im dalej od Capo Vaticano tym było mniej ludzi (na przykład w Santa Domenica).

 

Tropea

 

atrakcje Tropea

To najpopularniejsza miejscowość w Kalabrii i wizytówka tego miejsca, znajduje się na środku wybrzeża Capo Vaticano. Więcej o atrakcjach Tropei już pisaliśmy, jednak koniecznie musicie przejść się uliczkami tego miasteczka oraz zobaczyć Santuario di Santa Maria dell’Isola di Tropea i przepiękne plaże Tropei z lazurową wodą. Dojeżdża tutaj pociąg Trenitalia a parkingi znajdziecie na dole przy plaży oraz w mieście wyżej na klifie. 

 

Capo Vaticano Plaże

 

Capo Vaticano Plaże
Plaża w Tropei

Czy na Capo Vaticano są plaże? Tak, i jest ich sporo. Są to też jedne z najpiękniejszych miejsc do pływania we Włoszech. Plaża w centrum Tropei to jedna z najładniejszych plaż Włoch, jednak to nie jedyna plaża w regionie. Wiele z plaż znajdziecie w okolicy miejscowości Capo Vaticano, Santa Domenica, Torre Ruffa i wielu innych. Całe wybrzeże usiane jest długimi szerokimi piaszczystymi plażami, małymi w zatoczkach czy zorganizowanymi przy hotelach. Do niektórych z plaż dostęp jednak jest utrudniony przez klify, więc albo będziecie musieli zejść po schodach jak na na plaży Spiaggia la Scalèa w Santa Domenica czy podpłynąć łodzią jak na Capo Vaticano. Większość jednak jest dostępna i możecie wygodnie się do nich dostać. 

 

Nicotera

 

nicotera

Polecamy to małe miasteczko ze względu na przepiękne widoki na Kalabrię. Nicotera znajduje się na wzgórzu zaraz przy wybrzeżu z pięknym widokiem na południe Kalabrii i wybrzeże aż do Palmi i Scilly. Znajduje się tutaj malutkie centrum, Castello Ruffo di Nicotera, Porta Palmentieri z widokiem na wybrzeże oraz Katedra w Nicotera. Dojeżdża tutaj pociąg Trenitalia.

 

Spilinga

 

Nduja Spilinga

To będzie typowo gastronomiczna wycieczka. Spilinga to miejsce gdzie produkuje się najpopularniejszą kiełbasę z Kalabrii, czyli nduję! To stolica tej ostrej paprykowej kiełbasy w formie pasty! Warto zaopatrzyć się tutaj w zapas! Zobaczcie co koniecznie należy kupić we Włoszech.

 

Zungri

 

jaskinie Zungri

Zungri to miejscowość w centrum lądu Capo Vaticano, znajdziecie tutaj jednak wyjątkową atrakcję, jaką jest miasteczko skalne Zungri, Grotte Zungri. Zabudowania te pochodzą z VIII-XII wieku, jednak wielu uważa, że niektóre z zabudowań pochodzą z czasów prehistorycznych. Kamienna wioska otwarta jest codziennie od 9:00 do 18:30. Cena biletu do Muzeum i Grotte Zungri to 4 EUR.

 

Atrakcje Capo Vaticano mapa

 

Capo Vaticano plaże atrakcje

1) Tropea 2) Capo Vaticano i punkty widokowe na zachód słońca 3) Pizzo 4) Nicotera 5) Jaskinie Zungri 6) Spilinga 7) Plaże w Santa Domenica i punkty widokowe na zachód słońca

 

Będąc na Capo Vaticano pamiętajcie o tych miasteczkach!

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz