Capri, Neapol - jak się dostać? Jak dopłynąć? Prom czy wodolot? - BelSole

Capri, Neapol – jak się dostać? Jak dopłynąć? Prom czy wodolot?

Capri to wyspa leżąca nieopodal Neapolu i półwyspu Amalfi, pełna jest pięknych plaż, urodziwych widoków i klimatycznych zaułków. Jak się dostać na tą wspaniałą wyspę? Jak dojechać albo dopłynąć na Capri z Neapolu? Oto nasz logistyczny poradnik!

Neapol pełny jest różnych form komunikacji zbiorowej, pisaliśmy już o Metro w Neapolu – jednak jak dostać się na Capri? Na pewno nie metrem.

Na początek zacznijmy od tego, że Capri to wyspa – możecie tam tylko dopłynąć promem lub wodolotem. Także, jeśli sobie życzycie macie możliwość zabrać ze sobą samochód za dodatkową opłatą. Capri połączone jest z lądem z dwoma miejscami: Neapolem i Sorrento, nie licząc małych łódek z Positano czy Amalfi. Jak dopłynąć więc na Capri z Neapolu?

Prom i wodolot na Capri

prom capri

Przepłynięcie promem z Neapolu do Capri zajmuje od 50 min do około 80 min. Promy są wolniejsze, aniżeli wodoloty(TMV). Podróż tym pierwszym pozwala usiąść sobie spokojnie na zewnątrz z możliwością podziwiania pięknych widoków miasta i Amalfi. W wodolocie za to, możecie(musicie) siedzieć głównie w środku. 

Uwaga, ponieważ promy odpływają z DWÓCH stacji w Neapolu, musicie sprawdzić które to miejsce. Pierwszym z nich jest Porta di Massa, a drugim Molo Beverello. Na miejscu będziecie mogli kupić bilety, jeśli chcecie przygotować się wcześniej, bilety można kupić online: https://shop.caremar.it/en/timetable/

 

Ceny biletów na Capri

bilety capri

Normalny bilet na prom to cena od 12 EUR do 14 EUR

Bilety ulgowe do cena około 8 EUR

Za samochód do 4 m zapłacicie 37 EUR

Za samochód powyżej 4 m cena wynosi 53 EUR

Jak jedziecie ze zwierzakiem to dodatkowy koszt 2 EUR

Gdzie dopływa prom na Capri?

capri marina

Promy dopływają do Pontile d’Imbarco w Marina Grande przy miejscowości Capri. Z tego miejsca możecie się dostać kolejką do centrum Capri lub busem/autem do Anacapri na zachodnią część wyspy.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz