Mediolan w zimie 4 powody: Listopad, Grudzień, Styczeń i Luty! - BelSole

Mediolan w zimie 4 powody: Listopad, Grudzień, Styczeń i Luty!

Mediolan to jedno z bardziej turystycznych miejsc we Włoszech. Stolica Lombardii oferuje odwiedzającym ją wiele atrakcji, których nie sposób szukać gdzie indziej. W Mediolanie każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to miejsce zarówno dla amatorów sztuki, muzeów, dawnej architektury, jak i dla tych, którzy szukają dobrej zabawy, odpoczynku, mają ochotę na kulinarną podróż czy po prostu dobrą imprezę. Co więc robić i jak wygląda pogoda w Mediolanie w zimie? Zobaczcie!


Mediolan to też świetna baza wypadowa do innych części Lombardii. Stąd dostaniecie się szybko np. do Lecco lub Como, które zachwycają o każdej porze roku i niezależnie od pogody! Jak dojechać do Mediolanu z lotniska Bergamo, możecie poczytać tutaj.

Zima w Mediolanie jest magiczna?

W czasie wiosennych i letnich miesięcy Mediolan zalany jest falą turystów, a kolejki do Duomo sięgają niebotycznych rozmiarów. Jeśli nie macie ochoty na przepychanie się przez wąskie mediolańskie uliczki, być może powinniście odwiedzić Mediolan zimą?Mediolan w grudniu, styczniu czy lutym jest zdecydowanie mniej zatłoczony, a loty z Polski są znacznie tańsze! Jeśli zastanawiacie się czy nie odwiedzić tego miasta poza sezonem, przeczytajcie jakiej pogody możecie się spodziewać i zastanówcie, czy może nie warto zobaczyć tego pięknego miasta. Jeśli szukacie miejsca, w którym w zimie uda Wam się mocno wygrzać i skorzystać z dużej ilości słońca, być może lepszym kierunkiem będzie dla Was portugalska Lizbona lub katalońska Barcelona. W Mediolanie jest cieplej niż w Polsce, ale nadal chłodno.

Mediolan w listopadzie

Pogoda w listopadzie w Mediolanie nie jest bardzo zaskakująca – możemy trafić na dni deszczowe, a temperatura według prognoz accuweather, oscyluje pomiędzy 10 a 15 stopni na plusie.

Mediolan Listopad
Deszcz w Mediolanie to częste zjawisko na tle innych miast południowej Europy.

Grudzień w Mediolanie, Święta 

panettone babka
Świąteczna babka Panettone.

W Grudniu możecie trafić na dzień, w którym będzie 17 czy 18 stopni, ale równie dobrze może się zdarzyć temperatura w okolicy zera. Zwykle jest to 11-16 stopni. Grudzień w Mediolanie jest jednak magiczny ze względu na przepiękne dekoracje z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia. Prawie każda uliczka przywita Was lampkami, świecidełkami, choinkami.

Mediolan Wrzesień
Warto zauważyć, że także łatwo trafić na słoneczne dni w Mediolanie.

Styczeń w Mediolanie

La Scala w Mediolanie

Styczeń jest odrobinę chłodniejszy, niż grudzień. Owszem, zdarzają się cieplejsze dni (16, 17, 18 stopni Celsjusza), ale zazwyczaj jest około 10-ciu. Jeśli ubierzecie się ciepło to nic nie powinno stać na przeszkodzie, by zobaczyć największe atrakcje Mediolanu bez czekania w kolejkach tak długo, jak w lecie.

Luty w Mediolanie

Mediolan w zimie
Podczas większych opadów śniegu, możemy schować się w Galerii Wiktora Emanuela II.

Początek lutego jest bardzo podobny do stycznia, ale od połowy tego miesiąca możecie już oczekiwać 15, a nawet 20/21 stopni. Jeśli pogoda będzie równocześnie słoneczna, to zwiedzanie może być już naprawdę przyjemne!

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz