Ceny benzyny w Bośni i Hercegowinie. Ile kosztuje paliwo w Bośni? - BelSole

Ceny benzyny w Bośni i Hercegowinie. Ile kosztuje paliwo w Bośni?

Aby przeżyć niesamowitą przygodę na drogach i bezdrożach Bośni i Hercegowiny potrzebujemy nie tylko samochodu oraz znajomości przepisów ruchu drogowego w Bośni. Niezbędne będzie również paliwo, którym zatankujemy nasze auto. A to, jak wiadomo na przykładzie Polski z ostatnich kilkunastu miesięcy, potrafi być kosmicznie drogie. Czy tak samo jest w Bośni i Hercegowinie? Czy paliwo w Bośni jest drogie? Sprawdzamy!

 

Ile kosztuje benzyna w Bośni?

Obecnie za litr benzyny PB95 zapłacimy około 2,31 BAM, czyli 5,27 PLN. Za benzynę wyższej jakości przyjdzie nam zapłacić kilkanaście złotych więcej.

 

Ile kosztuje olej napędowy w Bośni i Hercegowinie?

Za litr oleju napędowego do diesla zapłacimy cenę 2,30 BAM, czyli 5,20 PLN.

 

Ile kosztuje gaz LPG w Bośni?

Fani tanich podróży samochodem zapłacą za litr gazu LPG około 1,25 BAM, co w przeliczeniu na złotówki da nam kwotę 2,90 PLN.

 

Czy benzyna, olej napędowy i LPG w Bośni są drogie? Czy warto tankować w Bośni?

Jak widać, tankowanie w Bośni i Hercegowinie jest nieco tańsze niż w Polsce. Zakup paliwa na bośniackich stacjach benzynowych nie powinien mocno uszczuplić naszego portfela.  

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz