Ceny w Katanii. Czy jest drogo? Ceny jedzenia, kawiarni, restauracji - BelSole

Ceny w Katanii. Czy jest drogo? Ceny jedzenia, kawiarni, restauracji

Katania jest jednym z miejsc do których łatwo dostać się z lotnisk w Polsce tanimi liniami. Jeśli zastanawiacie się czy warto jechać do Katanii to pomóc w decyzji może nasz nowy artykuł. Czy w Katanii jest drogo? Jakie są ceny w Katanii? Ile kosztuje jedzenie w restauracji, kawa w kawiarni, jakie są koszta noclegu w Katanii i ceny atrakcji? Sprawdzamy!


Ceny jedzenia w kawiarniach i restauracjach w Katanii

W jednej z najlepszych restauracji w Katanii – Sagre Ristorange za przystawki płacimy od 12 do 14 EUR, pierwsze danie po 12-14 EUR, dania główne od 16 do 18 EUR. Warto jednak podkreślić, że to jeden z najbardziej wyszukanych lokali nie dla każdego. W również całkiem dobrze ocenianej restauracji CaScia przystawki to koszt w granicach od 3 do 9 EUR. Makarony od 11 do 17 EUR, dania główne w granicach 13-20 EUR.Jakie są ceny na kieszeń typowego Polaka w tańszych lokalach w Katanii?

W pizzerii Cacio E Mallica za najtańszą pizzę płacimy 3,50 EUR, najdroższa to koszt w granicach 7 EUR. Więc nie jest drogo. W średniej klasy wyższej restauracji takiej jak chociażby Deliziosa za danie główne płacimy od 8 do 15 EUR. Stek t-bone trochę droższy – 20 EUR.

W tańszym lokalu takim jak Trattoria del Sole (prawie jak BelSole!) makarony zjemy za 7 EUR, dania główne po 9 EUR, desery po 4 EUR. A da się zejść jeszcze niżej! Jeśli chcecie tanio zjeść w Katanii to polecamy odejść od największych atrakcji w Katanii i udać się tam, gdzie stołują się prawdziwi Sycylijczycy!

W popularnej kawiarni New Caffe Europeo jest naprawdę bardzo tanio. Espresso za 0,90 EUR, cappuccino za 1,50 EUR, frappe za 3 EUR. Loty po 2 EUR, Red Bull za 3 EUR.


Katania – ceny atrakcji i muzeów

Jeśli chodzi o ceny atrakcji w Katanii to nie jest to Paryż ani Amsterdam. Nie zbankrutujemy idąc nawet do wszystkich muzeów. Zwiedzanie Castello Ursino to koszt 6 EUR. Wejście do Museo del Cinema to koszt 4 EUR, Museo storico dello sbarco in Sicilia 1943 to 4 EUR, wstęp do Museo civico belliniano kosztuje 5 EUR. Generalnie większość tego typu atrakcji to cena właśnie w granicach 5 EUR.


Katania – ceny noclegów

Ceny noclegów w Katanii nie należą do najwyższych. Wynajem na Airbnb kosztować będzie w granicach od 90-100 do 200-230 złotych za apartament za dobę. Im bliżej centrum i atrakcji tym nieco drożej, ale bez trudu wynajmiemy mieszkanie, które nie urąga ludzkiej godności, dla dwóch osób za te 100-130 złotych.

Castello Ursino w Katanii

Ceny hoteli w Katanii to od około 150-300 zł za dwuosobowy pokój w hotelu 3-gwiazdkowym w centrum (większość hoteli trzyma cenę w granicach 200 złotych). Kompromis między ceną a jakością czyli 4 gwiazdki to koszt w granicach 300-450 zł za noc. Najdroższy jest 4 gwiazdkowy Palace Catania za około 1800 zł za noc. Nocleg w wyższym standardzie w 5 gwiazdkowych hotelach w centrum Katanii jest właściwie niemożliwy, najbliższy hotel 5 gwiazdkowy to Romano Palace Luxury Hotel za około 600 zł za noc. Przypominamy jednak, że przyznawanie gwiazdek wcale nie zależy tylko od standardu obsługi. Naprawdę dobry hotel może mieć tylko 4 gwiazdki na przykład przez to, że nie gwarantuje pokoi o dużej powierzchni. Tak właśnie jest w Katanii.


Ceny w Katanii – czy jest drogo?

Katania jest jednym z miejsc we Włoszech do których bardzo łatwo dolecieć z Polski na tani city break. Na dłuższy wyjazd też można tanio zorganizować wycieczkę do Katanii. Generalnie południe Włoch jest miejscem zdecydowanie tańszym od północnych regionów kraju. Katanii nie można porównywać z takimi miejscami jak Lazurowe Wybrzeże czy włoska riwiera.

Oczywiście ceny w Katanii nie są tak niskie jak na ryneczku 10 tysięcznego miasta w Polsce ale biorąc pod uwagę atrakcyjność infrastruktury turystycznej na południu Włoch – wcale nie jest drogo.

 

Polecamy również:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz