Top 10: Co kupić na Korfu? Co przywieźć? Zakupy - BelSole

Top 10: Co kupić na Korfu? Co przywieźć? Zakupy

Jedziecie na wakacje na Korfu, wiecie już jakie atrakcje na Korfu zobaczyć, ale możecie coś ze sobą przywieźć z Korfu w bagażu podręcznym lub nadanym. Oto poradnik co kupić na Korfu i co przywieźć z tej greckiej wyspy. Oto poradnik na jakie zakupy warto zwrócić uwagę na Korfu. Zapraszamy.

 

Pamiątki z Korfu?

 

Na wstępie nadmienimy, że na Korfu nie jest drogo i zakupy raczej nie powinny nadwyrężyć waszego budżetu – oczywiście są też luksusowe produkty na Korfu, o nich też napiszemy w tym poradniku zakupowym.

 

Mandolato

 

nugat mandolato

Nugat to popularna słodka przekąska na południu Europy. Grecja z Korfu także mają swoją wersję – Mandolato – na wyspie warto go kupić w wersji Kumkwatem. Za opakowanie Nugatu z tym owocem z Korfu zapłacicie około 4-6 EUR za 300 g.

 

Skórzane sandały

 

Korfu Sandały

Na Korfu możecie też kupić sandały produkowane przez lokalnych szewców, znajdziecie je także w sklepach z pamiątkami – pamiętajcie, by szukać tylko tych z oznaczeniem wyprodukowania na Korfu. Wiele butików i sklepików znajdziecie przy ulicy Filarmonikis w mieście Korfu. A także w sklepie Corfu Sandals przy Φιλελλήνων 9. Tam będziecie mieli okazje znaleźć setki ręcznie robionych sandałów prosto z Korfu. Ceny od 20 EUR do około 100 EUR.

 

Produkty z Kumkwatu

 

kumkwaty

Kumkwat to popularny owoc na Korfu, wyglądem przypomina cytryno-pomidor a wywodzi się z Chin. Na wyspie Korfu zrobicie zakupy i kupicie wiele produktów z Kumkwatu, między innymi likiery z Kumkwatu, marmolady z Kumkwatu, rum czy looukumi z Kumkwatem. Możecie też przywieźć owoce Kumkwatu do Polski, w okolicy miejscowości Nymph choduje się najwięcej tych owoców. Je się je ze skórką, która nadaje słodki smak temu cierpkiemu owocu. Cena likieru z kumkwatu to około 5 EUR.

 

Miód z Korfu

 

miód Korfu

Na Korfu znajdziecie niezły miód produkowany przez pracowite greckie pszczoły. Często jest z nutą tymianku, mirtu, rozmarynu. Zazwyczaj skrystalizowany do lekkiego podgrzania jest w pełni ekologiczny i jest to 100% lokalny produkt z Corfu. Znajdziecie go w marketach i sklepach z lokalną żywnością. Cena miodu na Korfu: 3,60 EUR do 7 EUR.

 

Piwo imbirowe

 

piwo imbirowe Korfu

Piwo Imbirowe na Korfu wytwarzane jest od 1860 roku. Dzięki wpływom brytyjskim i Grecy zaczęli lubować się w piwie imbirowym. I nie jest to piwo, pomimo nazwy. Ten (niekoniecznie) bezalkoholowy napój, to dobre rozwiązanie na upalne dni na Korfu. Piwo imbirowe przygotowywane jest ze świeżego soku z cytryny, wody, cukru i imbiru. Możecie go kupić także jako butelkowane napoje w sklepach lub ktoś może go Wam zrobić na stoisku czy kawiarni. 

 

Mydełka z oliwą z oliwek Patounis

 

patounis mydlo

Mydełka Patounis produkowane są już od 1850 roku. Sklep znajdziecie na ulicy Ioannou Theotoki w ścisłym centrum miasta Korfu. Znajdziecie wiele odmian i zapachów na miejscu w sklepie jak i z możliwością zamówienia online. Do tego, będziecie mogli zobaczyć jak owe mydełka z oliwy z oliwek się wytwarza. Cena mydła Patounis to około 3,80 EUR za sztukę.

 

Ouzo

 

ouzo z Korfu

Ouzo to tradycyjny grecki alkohol oraz produkt, który warto kupić na Korfu i przywieźć ze sobą do Polski. Ouzo to anyżowa wódka o mocy 48%, podaje się ją z dodatkową wodą. Ouzo różnią się od siebie w zależności od przepisu, ponieważ różne zioła są specyficzne dla danego obszaru. Podaje się ją jako aperitif do owoców morza i greckiego meze. Butelka Ouzo kosztuje około 8-11 EUR za 500 ml.

 

Akcesoria kuchenne z drzewa oliwnego

 

drewno z drzewa oliwnego łyzka

Skoro mamy na Korfu pełno drzew oliwnych, to warto tutaj kupić akcesoria do kuchni właśnie z tego drewna. Do wyboru będziecie mieć miski, miseczki, zastawy, łyżki – wszystko. Do tego z drewna oliwnego robi się inne suweniry, w tym uwielbiane przez nas durnostójki 😉 Koszt od kilku euro za najmniejsze utensylia wzwyż. 

 

Wino z Korfu

 

wino Korfu

Korfu od wieków słynie z win. Homer chwalił wino Phaeakeans w Odysei. Na Korfu produkuje się wiele lokalnych rodzajów wina, między innymi Kakotrygis, Petrokoritho i Skopelitiko. Mieszkańcy wyspy często też sami produkują własne domowe wino i jest to popularna tradycja. Wina najlepiej kupić w sklepach z lokalnymi produktami lub taniej w markecie – ale szukajcie na butelce oznaczeń, że jest wytwarzane na miejscu. Cena za butelkę to około 8-10 EUR.

 

Oliwa z Korfu

 

oliwa korfu

Grecka oliwa z oliwek została uznana za najlepszą na świecie. Jest częścią greckiej historii i była od zawsze podstawowym składnikiem w kuchni greckiej. Wenecjanie masowo niszczyli lokalne winnice, by na ich terenach zasadzić właśnie gaje oliwne i produkować oliwę z oliwek na Korfu. Znajdziecie tutaj wiele oliw w zakresie cenowym od 5 EUR za litr do 50 EUR za butelki takich produktów jak The Governor. Będąc na Korfu możecie też wybrać się na wycieczki po gajach oliwnych i zakładach produkujących oliwę, taką ofertę oferują właśnie zakłady The Governor w Άγιος Ματθαίος, Kerkira.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz