Sycylia czy Sardynia? Gdzie lepiej, taniej, cieplej? - BelSole

Sycylia czy Sardynia? Gdzie lepiej, taniej, cieplej?

Musicie wybrać gdzie spędzić wakacje, czy na Sardynii czy na Sycylii? Obie wyspy oferują dużo atrakcji dla każdego. Gdzie więcej zabytków? Gdzie lepsze plaże? Na Sycylii czy Sardynii? Gdzie spędzić w tym roku wakacje? Oto wielki pojedynek wysp z Morza Śródziemnego.

 

Gdzie więcej atrakcji i zabytków? Sycylia czy Sardynia?

atrakcje na Sycylii
Atrakcje Sycylii

Jeśli uwielbiacie biegać po starych centrach miast, muzeach i ciekawych ruinach to obie wyspy mają coś do zaoferowania – jednak to na Sycylii jest zdecydowanie więcej zabytków, obiektów z listy światowego dziedzictwa Unesco oraz po prostu więcej większych miast. Na Sycylii znajdziecie atrakcje w Katanii i atrakcje w Palermo, piękne miejsca są także w Taorminie oraz SyrakuzachOczywiście także na Sardynii znajdziecie przepiękne miasta pełne atrakcji – jednak tutaj wygrywa Sycylia. 1:0 dla Sycylii.

 

Gdzie piękniejsze widoki? 

Sardynia
Piękne widoki na Sardynii

Tutaj skoncentrujemy się na widokach i naturzę. Sycylia posiada wiele pięknych parków narodowych, takich jak Zingaro czy piękne widoki z Etny. Jednak Sardynia według nas wygrywa w tym aspekcie, gdzie więc iść na spacer na Sardynii? Najpiękniejsze parki na Sardynii to Parco Nazionale dell’Asinara, czyli park na Asinara, wzdłuż wybrzeża z lazurową wodą oraz Parco Nazionale dell’Arcipelago di La Maddalena czyli park zawierający archipelag wysp na północ od Sardynii.

Punkt dla Sardynii, 1:1

 

Gdzie lepsze plaże? Sycylia czy Sardynia?

Sycylia i Sardynia posiadają wspaniałe plaże. Która z wysp posiada lepsze plaże? Sardynia czy Sycylia? Jeśli uwielbiacie biały piasek i lazurowe wybrzeże, nigdzie się nie zawiedziecie – ale według nas wygrywa tutaj Sardynia. Zwłaszcza dzięki takim miejscom jak długa piękna Costa Sud, piękne plaże na wyspach Maddalena, Costa Verde czy Golfo di Orosei. Oczywiście i na Sycylii znajdziecie piękne plaże, takie jak San Vito Lo Capo podobne do tych z Sardynii – jednak tutaj jest ich więcej. 1:2 dla Sardyni!

 

Gdzie jest taniej? na Sycylii czy na Sardynii?

Przygotowaliśmy dla Was dwa artykuły z opisem cen na Sycylii oraz cen na Sardynii. Subiektywnie oceniając standard jaki my sobie cenimy na wycieczkach, powiemy – że ogólnie taniej jest na Sycylii – zwłaszcza na sycylijskiej wsi. Jeśli chodzi o luksusowe wakacje, tutaj ceny są porównywalne. Co by nie mówić, taniej jest jednak na Sycylii. 2:2 remis.

 

Gdzie są lepsze restauracje?

Mamy tutaj fanów jedzenia i kuchni włoskiej? No to na obu wyspach znajdziecie wiele przykładów lokalnych potraw podawanych w miejscowych restauracjach. Sprawdziliśmy, że poradnik Michelin poleca na Sardynii 44 restauracje, a na Sycylii 87 restauracji – co … nie znaczy nic. Kuchnia sycylijska jest dość specyficzna, smaczna ale inna niż typowo włoska. Nie odważymy się tutaj dać punktów, jest to bardzo subiektywna sprawa. Na pewno się nie zawiedziecie jeśli chodzi o lokalne produkty, oliwki, ryby, owoce morza, oliwę, pistacje etc. Jeśli chcecie wiedzieć co zjeść na Sycylii lub jakie lokalne produkty kupić na Sardynii wpadnijcie na nasze strony.

Gdzie jest cieplej? Na Sardynii czy Sycylii?

Sycylia gorąco

Niech decydująca będzie finalnie pogoda – tutaj geografii nie oszukamy i Sycylia przez swoje położenie będzie jednak cieplejszą destynacją na wakacje. Nie, aż tak bardzo jak myślicie Sardynia w lecie jest równie gorąca – różnice są niewielkie w sezonie letnim. I tutaj i tutaj spokojnie będziecie mogli spalić się na wiór w lecie! Jeśli cenicie sobie upały, wybierzcie Sycylię! 3:2 dla Sycylii.

 

Co wybrać, Sycylię czy Sardynię? Podsumowanie

co wybrać Sycylię czy Sardynię

To gdzie lepiej lecieć? I Sardynia i Sycylia są doskonałym pomysłem na wakacje i według z nas, każda z nich znajdzie innych fanów. Fani zwiedzania powinni wybrać Sycylię, jest ona pełna pięknych miasteczek z mnóstwem atrakcji. Fani plażingu i trekkingu Sardynię – oferuje ona najlepsze plaże z pięknym białym piaskiem i lazurowymi wodami. Najlepiej lecieć na obie wyspy 🙂 W sezonie letnim na Sardynię, na jesień na Sycylię by pomóc w zbiorach, zajadając się najlepszymi oliwkami i winem we Włoszech.

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz