Czy na Korfu są delfiny? Czy w Morzu Jońskim? - BelSole

Czy na Korfu są delfiny? Czy w Morzu Jońskim?

Czy na Korfu można spotkać delfina zwyczajnego, pospolitego? Czy jest możliwość zamówienia rejsu łodzią z delfinami? Korfu to grecka wyspa, pełna pięknych plaż – ale także czy wody Morza Jońskiego są pełne delfinów?

Pisaliśmy już o tym, czy w Grecji są rekinynie odpowiadaliśmy jeszcze na pytania naszych czytelników, czy na Korfu są delfiny. W Morzu Śródziemnym i Jońskim, dzięki temu, że są to morza ciepłe, żyje parę gatunków delfina – między innymi Delfin zwyczajny czyli pospolity, butlonosy, czy też delfinek pręgoboki i delfin risso. Te sympatyczne zazwyczaj zwierzęta, żyją w małych stadach i dożywają 25 lat. Lubią także towarzyszyć łodziom i pływają za nimi – dlatego też często organizuje się wycieczki z delfinami. Na Korfu, tak samo jak na innych wyspach – jest szansa, że spotkacie delfina.

Jak i kiedy zobaczyć delfiny na Korfu i w Morzu Jońskim?

Poradzimy Wam, jak i kiedy zobaczyć delfiny na Korfu. 

  • Turyści najczęściej spotykają delfiny będąc na wycieczce łodzią czy przepływając pomiędzy wyspami – na przykład z Korfu na Paksos lub do Sivoty na kontynencie. Wtedy też jest szansa, że możecie dostrzec bawiące się delfiny na Korfu.
  • Weźcie ze sobą lornetkę lub aparat z dużym zoomem. Można je także dostrzec z brzegu, taki sprzęt pomoże w podziwianiu zwierzaków. Jednak szanse na to zdecydowanie są mniejsze niż z łodzi.
  • Najlepiej chyba samemu pożyczyć łódź z kapitanem na prywatny kurs po morzu jońskim, wtedy też możecie popróbować poszukać delfinów na Korfu. 
  • Najczęstsze relacje ze spotkaniami z delfinami są oczywiście okresie letnim, głównie dlatego, że wtedy kwitnie turystyka na Korfu.

Jakie delfiny zobaczycie na Korfu?

Delfiny Korfu

Delfiny zamieszkujące przybrzeżne wody Grecji są narażone na zagrożenia, głównie te ludzkie. Niektóre populacje muszą radzić sobie z rosnącą ingerencją ludzi, na Korfu spotkacie Delfiny Butlonose, Delfiny Zwyczajne, Delfiny Risso oraz Delfiny Pręgobokie.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz