Czy Bośnia ma dostęp do morza? Czy w Bośni jest morze? - BelSole

Czy Bośnia ma dostęp do morza? Czy w Bośni jest morze?

Wakacje nad morzem to marzenie wielu osób. Relaks na plaży, kąpiele w morzu i nieskończona ilość promieni słońca muskająca nasze ciało, to bez wątpienia wizja, która porusza niejednego. Czy możemy jednak liczyć na takie atrakcje w przypadku wycieczki do Bośni? Czy Bośnia i Hercegowina leży nad morzem?

Mamy świetną informację dla miłośników morza wybierających się do Bośni! Bośnia leży nad Morzem Adriatyckim! Co prawda linia brzegowa Bośni i Hercegowiny ma tylko 20 km, ale to zawsze coś!

Jakie miasta w Bośni i Hercegowinie leżą nad morzem? 

Największą bośniacką miejscowością położoną nad Adriatykiem jest miasteczko Neum, którego populacja liczy sobie zaledwie 3 tysiące mieszkańców. W okolicy znajdziemy również takie wsie jak Babin Do, Gradac czy Hutovo. 

Wybrzeże w prostej linii ma 7 km, jednak uformowane jest dzięki półwyspowi w taki sposób, że łącznie ma 20 km. Oczywiście wokół terenów Bośni i Hercegowiny jest Chorwacja i jej tereny. Zobaczcie najlepsze plaże w Neum.

Czy warto jechać nad morze w Bośni?

Jasne, że warto! Może wybór miejsc, które możemy odwiedzić nad morzem w Bośni i Hercegowinie nie jest imponujący, natomiast ominą nas tam na pewno tłumy innych plażowiczów. Święty spokój gwarant.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz