Czy w Rijece jest drogo? Ceny Rijeka 2023 - BelSole

Czy w Rijece jest drogo? Ceny Rijeka 2023

Co roku setki tysięcy Polaków rusza na chorwackie wybrzeże, aby cieszyć się pełnymi słońca wakacjami nad Adriatykiem. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż w porównaniu do innych popularnych śródziemnomorskich destynacji, takich jak Włochy czy Hiszpania, Chorwacja do tej potrafiła zapewnić turystom wypoczynek na dobrym poziomie, nie doprowadzając ich do płaczu przy płaceniu za hotel czy posiłek w restauracji. Czy położona w północno zachodniej Chorwacji Rijeka jest tanim miastem? Jakie ceny są w Rijece w 2023?

Pamiętajcie, że ceny tutaj podane są w HRK, jednak od 1.1.2023 Chorwacja przeszła na euro – należy więc mieć to na uwadze.

Czy w Rijece jest tanio? 

 

Ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie „czy Rijeka jest droga?”. Jak zwykle w takich przypadkach wiele zależy od sposobu w jaki podróżujemy. Pozwolimy sobie więc po prostu na przedstawienie przykładowych cen noclegów w Rijece oraz cen w restauracjach w Rijece, tak abyście sami mogli ocenić czy w Rijece jest tanio czy drogo.

Od dłuższego czasu Chorwacja była krajem odrobinę droższym niż Polska. Galopująca inflacja nie wpłynęła dobrze na ceny w Rijece oraz w całej Chorwacji. Należy liczyć się więc ze wzrostem cen w Rijece w 2023 względem lat poprzednich.

 

Ile kosztują noclegi w Rijece? 

 

Normalna cena za nocleg w Rijece to około 75 EUR, jest to więc całkiem normalna cena na tle europejskim. Za noc w Hotelu Ambassador w Rijece (pokój dla dwóch osób) zapłacicie 399 EUR. Jeżeli jednak chcecie wydać trochę mniej, to możecie skorzystać z oferty hotelu Hilton, gdzie za nocleg dla dwóch osób zapłacicie 250 EUR.

Możecie zdecydować się na noclegi w pensjonatach, od około 30 EUR za dobę.

 

Ile kosztują restauracje w Rijece? 

 

Na to pytanie również ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Jeżeli zadowolicie się street foodem w Rijece w postaci cevapcici z budki lub przyczepy, to za posiłek zapłacicie około 4 EUR. Jeżeli jednak chcecie stołować się w restauracjach, które bez problemu przechodzą kontrolę służb sanitarnych, to należy przygotować się na wydatek od około 20 EUR wzwyż za posiłek dla jednej osoby.

 

Ceny w sklepach w Rijece? 

 

Jeśli interesują Was ceny produktów spożywczych, zobaczcie poniższe zestawienie lub wejdźcie na Czy Chorwacja jest droga czy tania, ceny w 2023?

Oto przykładowe standardowe ceny: jajka (10 szt.) – 18 HRK, 1 l mleko – ok. 4-6 HRK, biały chleb (600 g) – 8 HRK, pomidory 1 kg – 10 HRK, 1 kg winogron – 10 HRK.

Ile kosztuje wino w Rijece?

Butelka wina kosztuje od 15 HRK.

Ile kosztuje piwo w Rijece?

Cena piwa zależy od wielkości (od 0,33 l do 1,75 l) oraz gatunku. Ceny zaczynają się od 7 HRK za popularne gatunki np. Karlovačko i Ožujsko. Za piwo kraftowe zapłacicie nawet 30 HRK.

Ile kosztują papierosy w Rijece?

Za paczkę papierosów lokalnej marki zapłacicie ok. 25 HRK. Papierosy np. Kent, Lucky Strike, L&M to wydatek ok. 31 HRK.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz