Czy Czechy są w UE? Czechy w UE - najważniejsze informacje - BelSole

Czy Czechy są w UE? Czechy w UE – najważniejsze informacje

Unia Europejska to sprawnie działająca organizacja polityczna, a jej państwa członkowskie zyskują wiele benefitów. Nie inaczej jest również w przypadku turystów, którzy mogą w łatwiejszy sposób podróżować do innych krajów wspólnoty. Z tego powodu w tym materiale sprawdzimy, czy Czechy są w UE. Czytaj dalej, jeśli chcesz się dowiedzieć, czy Czechy są w UE. 

Czy Czechy są w UE? Czechy w UE – co powinien wiedzieć każdy turysta

Żeby nie trzymać Was w niepewności, odpowiedzmy na najważniejsze pytanie tego artykułu – czy Czechy są w UE? Odpowiedź jest oczywiście twierdząca. Czechy dołączyły do UE w tym samym momencie co Polska, a więc 1 kwietnia 2004. Jeśli zastanawiasz się, jakie kraje oprócz Czech dołączyły do UE w tym terminie, już śpieszymy z odpowiedzią. Oprócz Polski i kraju naszego południowego sąsiada były to: Cypr, Estonia, Litwa, Łotwa, Malta, Słowacja, Słowenia i Węgry. 

Skoro już wiesz, czy Czechy są w UE, możemy przejść do kolejnych zagadnień. Osoby planujące do tego kraju z pewnością zastanawiają się, jakie korzyści ma członkostwo w UE dla turystów z zagranicy. Zacznijmy od kwestii dojazdu do tego państwa. W 2007 roku, dzięki dołączeniu do UE, Czechy stały się również częścią strefy Schengen, co oznacza, że obywatele Polski mogą przekraczać granicę bez konieczności kontroli. 

Zastanawiając się, jakie korzyści niesie ze sobą fakt, że Czechy są w UE, nie można również zapominać o kwestiach medycznych. Każdy turysta z Polski może wyrobić kartę Ekuz, dzięki czemu w razie konieczności otrzyma darmową pomoc zdrowotną w krajach członkowskich wspólnoty, w tym również Czechach. 

Skoro znasz już odpowiedź na pytanie “czy Czechy są w UE”, możesz zastanawiać się, czy w kraju naszych południowych sąsiadów można płacić w euro. Czechy, podobnie jak Polska, dysponują własną walutą – koroną czeską. W obecnej chwili władze tego kraju nie planują przyjęcia euro, co z pewnością ucieszy polskich turystów, którzy dzięki temu mogą odwiedzać ten niewielki kraj stosunkowo niskim kosztem. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz