Czy do Szwajcarii trzeba paszport czy dowód osobisty? Jakie dokumenty do Szwajcarii? - BelSole

Czy do Szwajcarii trzeba paszport czy dowód osobisty? Jakie dokumenty do Szwajcarii?

Wierni czytelnicy naszego bloga wiedzą zapewne, że Szwajcaria należy do Strefy Schengen. Nie należy jednak ona do krajów zrzeszonych w Unii Europejskiej. Te dwa fakty sprawiają, że w głowie wielu osób wybierających się do Szwajcarii pojawia się bałagan. Często spotykamy się z pytaniem, czy do Szwajcarii trzeba zabrać paszport czy wystarczy dowód osobisty. Czy do Szwajcarii można jechać na dowód?

 

Do Szwajcarii na dowód czy na paszport? 

 

Mamy świetne wieści dla wszystkich osób które z różnych względów nie mogą wylegitymować się paszportem, a mimo to chciałyby wybrać się do Szwajcarii. Żeby wjechać do Szwajcarii nie trzeba mieć paszportu. Żeby pojechać do Szwajcarii wystarczy posiadać ważny polski dowód osobisty.

 

Jak długo można przebywać w Szwajcarii z dowodem lub paszportem? 

 

Wjeżdżając do Szwajcarii na podstawie dowodu osobistego lub paszportu w celach turystycznych, możemy przebywać tam maksymalnie przez 90 dni. Jeżeli chcemy przebywać w Szwajcarii legalnie powyżej 90 dni, musimy posiadać umowę o pracę z firmą prowadzącą działalność na terenie Szwajcarii, zostać oddelegowani do pracy w Szwajcarii przez firmę działającą w krajach Unii Europejskiej lub Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu lub posiadać działalność gospodarczą i realizować kontrakt w Szwajcarii. Musimy zgłosić również nasz pobyt oraz stały szwajcarski adres w urzędzie meldunkowym.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz