Czy restauracje w Portugalii są otwarte? Czynne czy nie? - BelSole

Czy restauracje w Portugalii są otwarte? Czynne czy nie?

Wybieracie się na wycieczkę i wakacje do Portugalii, ale nie wiecie czy restauracje są czynne z powodu pandemii? Czy zjecie pyszny obiad w Lizbonie lub Porto? Zobaczmy, czy wraz z nowymi obostrzeniami zamknięto także restauracje i kawiarnie?

Nowe obostrzenia w Portugalii mocno ograniczyły możliwość przemieszczania się jednak pozwalają na pewne wyjątki jak np. rekreacja czy spacery lub przemieszczanie się do miejsc kultury.

Tak wyglądają obostrzenia stanu wyjątkowego do 15.01.21:

Zakaz przemieszczania się z wyjątkiem:

– nabywanie towarów i usług;
– wykonywanie czynności zawodowych
– z powodów zdrowotnych
– pomocą osobom w trudnej sytuacji;
– do szkoły;
– podróż w celu uzyskania dostępu do obiektów kultury;
– krótkie wyjazdy w celu aktywności fizycznej;
– spacer ze zwierzakiem;
– ruchy niezbędne do opuszczenia kontynentalnego terytorium kraju;
– tankowanie na stacjach benzynowych w dozwolonych sytuacjach.

Czy restauracje są więc otwarte w Lizbonie lub Porto?

Tak, restauracje i kawiarnie są otwarte w całej Portugalii, mogą być czynne, aż do 1:00 w nocy. W miejscach, które są w gminach o zwiększonym ryzyku w tym w Porto i Lizbonie czas ograniczony jest do 22:30 a maksymalna grupa z jaką wejdziecie do restauracji to 6, do tego obowiązuje dystans społeczny.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz