Ceny na Sardynii w 2022, czy Sardynia jest droga? - BelSole

Ceny na Sardynii w 2022, czy Sardynia jest droga?

Przygotowaliśmy specjalnie dla Was zestawienie cen na Sardynii w 2022. Odpowiemy czy Sardynia jest droga i ile kosztuje hotel na Sardynii, ile taksówka i jakie są ceny w sklepach na Sardynii. Ile kosztuje wycieczka na Sardynię w 2022 to także jedno z zagadnień o którym opowiemy. Zobaczcie!

 

Ceny hoteli na Sardynii

 

ceny hoteli na Sardynii

Wydaje się, iż Sardynia jest jednym z najdroższych regionów w sezonie we Włoszech. Noclegi z widokiem na morze potrafią kosztować 50% więcej niż na Sycylii. Ile więc kosztuje nocleg na Sardynii? Ile apartament, a ile hotel na Sardynii? Po pierwsze, jeśli szukacie noclegu na wakacje na Sardynii, należy myśleć conajmniej 8 miesięcy wcześniej – terminy są zazwyczaj zajmowane już w styczniu. Hotel z widokiem na morze na Sardynii kosztuje od 1000 PLN za dobę w czerwcu za dwie osoby. Jeśli będziecie szukać w mniejszych miejsocowściach, nie w Alghero, Cagliari czy Olbii to ceny będą niższe, za super lokal blisko morza, zapłacicie 650 PLN za dobę ze śniadaniem za dwie osoby.

Jeśli chcecie zakosztować luksusu w pięciogwiazdkowym hotelu z widokiem na morze i basenem infinity pool to musicie zapłacić około 2700 PLN w sezonie.

 

Ceny wakacji na Sardynii 2022

 

ceny wycieczek na Sardynię

Jeśli nie chcecie sami sobie organizować wakacji, można lecieć na Sardynię z biurem podróży. Ile kosztują wakacje na Sardynii w 2022? Ile wycieczka na Sardynię w 2022? Za fajny hotel w maju, czerwcu lub październiku zapłacicie od 3600 PLN za osobę z opcją All Inclusive. Wakacje w lipcu, sierpniu i wrześniu są zdecydowanie droższe bo od około 4500 PLN za osobę za 7 dni w opcji All Inclusie. Realna cena jednak za dobry hotel to około 5000 PLN.

 

Ceny w sklepach na Sardynii

 

ceny w sklepach na Sardynii

Sardynia nie jest tania, jak jednak wyglądają ceny w marketach i sklepach? Ile kosztuje żywność w Sardynii? Zobaczcie jak kształtują się ceny w popularnym markecie na promocji na Sardynii: 

Woda 1,5 l 0,60 EUR
Jajka 6 szt 1,6 EUR
Oliwa 1 l 4 – 6 EUR
Makaron Barilla / De Cecco 1,3 EUR
Sok owocowy 1 EUR / l
Cytryny 1,39 EUR
Spinata Piccante  14 EUR / kg
Chleb 1,6 EUR
Mozarella  4 EUR / kg
Parmigiano Reggiano 15 EUR / kg
Pecorino 14 EUR / kg
Mortadella 22 EUR / kg
Piwo Moretti 1,10 EUR / 0,66
Piwo Peroni 1,2 EUR / 0,66
Wino w Kartonie  1,70 EUR / 1 l
Chianti Classico DOCG 8 EUR
Vermentino di Sardegna 8 EUR
Wino (ogólnie)  2 EUR <
Prosecco 8 EUR
Limoncello, Meloncello 10 EUR / 0,5 l
Ferrero, Nutella 900 g 5,60 EUR
Czekoladki Perugina, Baci 5 – 6 EUR
Czekolada Novi 1,50 EUR
Czekolada Ritter 1,40 EUR
Cantucci Toscani 15 EUR / kg
Ciastka Mulino Bianco 2 EUR / 0,3 kg

Ile kosztuje wino na Sardynii

Tanie wino na Sardynii kosztuje już 2 EUR, sensowne wino takie jak Vermentino di sardegna o niezłej jakości kosztuje od około 7 – 8 EUR.

Ile kosztuje piwo na Sardynii

Za piwo na Sardynii w sklepie zapłacicie około 1,2 EUR

Ile kosztuje oliwa na Sardynii

Oliwa na Sardynii kosztuje od 4 do 7 EUR za butelkę w sklepie

Ile kosztują papierosy na Sardynii

Papierosy na Sardynii kosztują od 4,60 EUR do 6 EUR.

Zobaczcie zestawienie cen w 2022 roku w całych Włoszech.

 

Ceny w restauracjach na Sardynii

ceny w restauracji na Sardynii
Ceny w Pizzeria Cerere w Cagliari

Włochy to cudowny kraj, gdzie ceny w restauracjach są zazwyczaj podobne porównując miejsca tej samej klasy. Ceny pizzy na Sardynii będą podobne jak na przykład w Kalabrii, ceny makaronu także. Kupicie tutaj doskonałe dania z owocami morza, w niektórych trattoriach cena będzie bardziej atrakcyjna niż na przykład w Mediolanie – zwłaszcza na sardyńskiej wsi.

W Alghero za primi piati zapłacicie od 10 do 20 EUR, za dania główne od 15 do około 20 EUR za nadroższe pozycje. Ravioli z ricottą i krewetkami kosztują 16 EUR. Kalmary z krewetkami około 18 EUR (danie główne). Spaghetti z owocami morza 14 EUR.

Desery w restauracjach kosztują zazwyczaj 5 do 6 EUR, 5 EUR za tiramisu, 5 EUR za dolci del giorno(deser dnia).

Co ciekawe, na Sardynii w Alghero kupicie też lokalną Paellę, (Paella algherese) region ma wiele historycznych połączeń z Katalonią.

 

Ceny wypożyczenia samochodów na Sardynii

 

W okresie przedpandemicznym spokojnie mogliście znaleźć auto za około 200 PLN za dobę, dziś jest to bardziej 100 EUR za dobę w sezonie za samochód dla 5 osób. Ceny za wypożyczenie samochodu na Sardynii są zdecydowanie wyższe niż na przykład w Apulii czy Kalabrii.

Zobacz CZEGO NIE ROBIĆ na Sardynii, bezpieczeństwo na Sardynii

Ceny paliwa na Sardynii

 

ceny paliwa na Sardynii

Ile kosztuje benzyna na Sardynii a ile paliwo na Sardynii? Za tradycyjną 95-tkę, trzeba zapłacić 1,970 EUR za litr, za diesla około 1,848 EUR za litr, LPG to około 0,832 EUR.

Ceny paliwa na Sardynii są delikatnie wyższe niż na kontynentalnych Włoszech.

 

Ceny taksówek na Sardynii

 

ceny taxi na Sardynii

Ile kosztuje taksówka na Sardynii? Cena za start w standardowej taryfie pierwszej to około 5 EUR w Cagliari, 1 km kosztuje 2 EUR a godzina oczekiwania 26 EUR. Tańsze przejazdy są na północy w Alghero, cena za km waha się w okolicach 4 EUR. 

Cena za taksówkę z lotniska z Olbii do Olbii to około 15 EUR.

Cena za taxi z lotniska Alghero do centrum Alghero to koszt 25 EUR.

Cena za taxi z lotniska Cagliari  do centrum Cagliari to koszt około 17 EUR.

 

 

Ceny atrakcji na Sardynii

 

ceny atrakcji na Sardynii

Ile kosztują lokalne atrakcje na Sardynii? Za rejs po archipelagu po La Maddalena, trzeba zapłacić od 40 EUR za osobę na dużym statku. Za prywatną łódź dla małej grupy trzeba zapłacić od 150 EUR do 700 EUR. Za łodź dla mniejszej grupy trzeba wydać około 75 EUR za osobę. 

Za wstęp do Su Nuraxi, Casa Zapata i Centro G. Lilliu trzeba zapłacić 15 EUR. Za wejście do parku archologicznego Nora, trzeba zapłacić 6 EUR.

 

Czy na Sardynii jest drogo?

 

Czy Sardynia jest droga

Jeśli się zastanawiacie czy Sardynia jest droga, to nasza odpowiedź brzmi: Tak, Sardynia jest droga – zwłaszcza w sezonie pomiędzy lipcem a wrześniem, kiedy najwięcej Włochów przypływa i przylatuje na Sardynię, ceny szybują w górę. Oczywiście mowa tutaj głównie o cenach w hotelach, cenach wycieczek czy cenach za wypożyczenie samochodu. Jeśli mieszkacie na Sardynii, to życie nie jest takie drogie – ceny w sklepach są porównywalne do kontynentalnych Włoch. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz