7 najlepsze i najpiękniejsze plaże w Sarandzie i okolicy. Najładniejsze na riwierze! - BelSole

7 najlepsze i najpiękniejsze plaże w Sarandzie i okolicy. Najładniejsze na riwierze!

Albania od kilku lat przeżywa natężenie turystów. Ten niedoceniany kraj wciąż jest daleko w tyle, w porównaniu do innych europejskich krajów, ale w związku z ciągłym natłokiem turystów od pewnego czasu, Albania powoli idzie do przodu. Jakie są najlepsze plaże w Sarandzie? Gdzie są najpiękniejsze plaże? Czy w Sarandzie są piaszczyste plaże? Czy plaże w Sarandzie są płatne?  Na te wszystkie pytania odpowiemy w naszym przewodniku!

Turystów przyciąga dzikość, piękna przyroda oraz plaże z cudowną, turkusową wodą. Wśród najpopularniejszych kurortów zaliczana jest Saranda, znajdująca się na południu kraju na Riwierze Albańskiej.

 

Saranda Beach

 

Saranda plaża

Saranda Beach to najpopularniejsza plaża w Sarandzie, którą mieszkańcy i turyści odwiedzają latem. Możecie łatwo odwiedzić tę plażę idąc z większości hoteli w mieście. Oferuje ona szeroki odcinek plaży, na którą możecie zabrać parasol i ręcznik, aby cieszyć się nią tak długo jak macie ochotę. Warto wiedzieć, że plaża ma kamyki, a woda ma łagodne zejście, dlatego jest to idealna plaża do odwiedzenia z rodziną. Dzieci będą zachwycone,  ponieważ woda jest tak przejrzysta, że ​​można łatwo zajrzeć do dna.

 

Lukova Beach

 

Lukova plaża

Plaża Lukova, znajduje się trochę poza Sarandą, ale jeśli macie samochód, możecie tam dotrzeć już w 30 minut. Jest majestatyczna i zdecydowanie ją pokochasz, jeśli chcesz uciec od tłumów na popularnych plażach w Sarandzie. Plaża jest szeroka i oferuje dostęp do dwóch miejsc gastronomicznych, gdzie możecie coś zjeść lub się napić. W sezonie znajdzie się także wynajem kajaków albo desek SUP. Koniecznie trzeba przyjechać na plażę z rodziną. Woda jest spokojna i płytka, dzięki czemu jest idealna dla maluchów.  Będziecie także z dala od zgiełku ruchliwych plaż. Każdy kto szuka odrobiny spokoju, uzna tę plażę za idealną.

 

Krorëza Beach

 

plaża Kroreza

Nietknięty odcinek białej, piaszczystej plaży z łagodnymi wzgórzami z głazami i czystą, lazurową wodą. Zatoka Krorëza to bezludna plaża na Riwierze Albańskiej, tuż nad zatoką Kakome. Plaża jest z trzech stron odosobniona skałami i ma niesamowitą,  turkusową wodę. Można do niej dotrzeć tylko łodzią, ponieważ jest całkowicie odosobniona przez otaczające ją skały. W miesiącach letnich, można znaleźć wiele łodzi oferujących wycieczki na plażę Krorëza z nadmorskiej promenady w Sarandzie. Istnieje kilka dużych łodzi z ustalonym harmonogramem, w tym kilka wysokich statków pirackich, ale także wiele mniejszych łodzi, aby pomieścić mniejsze grupy i zapewnić większą elastyczność. Większość łodzi odpływa między 8, a 10 rano rano i zatrzymuje się kilka razy między Sarandą, a plażą Krorëza.

 

Kakoma Beach

 

Kakoma Beach

Plaża położona jest wśród gór, w naturalnym miejscu z bardzo malowniczymi widokami. Jest to krótka prosta linia brzegowa z krystalicznie turkusową wodą i jasnym żwirkiem, dlatego lepiej zabierzcie specjalne buty. Wejście do wody niestety nie należy do łagodnych. Ta plaża jest odpowiednia dla różnych kategorii osób, samotnych podróżników, miłośników relaksujących wypadów itp. Nawet sezonie nie jest to zatłoczone miejsce. Plaża jest bezpłatna dla wszystkich. W sezonie znajdziecie leżaki i parasole, małą restaurację plażową oraz dostęp do toalet. Oprócz pływania i opalania  warto rozważyć np, paddleboarding.

 

Secret Beach

 

Secret Beach

Niedaleko Lukova Beach znajduje się maleńka plaża zwana „Secret beach”. Plaża nie jest takim wielkim sekretem, bo jest ona do znalezienia na mapie Google, ale faktycznie można do niej dotrzeć tylko od strony morza. Sprawia to, że zazwyczaj jest ona pusta, dopóki na przypłynie motorówka z wycieczką lub ktoś na kajaku. Ciekawe miejsce aby chwilę posiedzieć, ale oczywiście nie posiada żadnych udogodnień ani nawet toalet, więc nie najlepiej się sprawdza do całodziennego plażowania.

 

Monastery Beach

 

Monastery Beach

Monastery Beach  znajduje się jakieś 9 km od miasta Saranda, czyli około 20 minut jazdy samochodem. Najłatwiej dojechać tu autem,  ale jest też autobus, który odjeżdża z Sarandy co godzinę między 8:30 a 18:30. Autobus zatrzymuje się przy głównej drodze, skąd jest 5 minut spacerem w dół do plaży. Można tu również dojechać taksówką, która kosztuje około 15 euro w jedną stronę. Plaża jest stosunkowo niewielka i otoczona z obu stron skałami. Pokryta jest dużymi, okrągłymi kamykami, a ponieważ plaża jest osłonięta z obu stron, woda jest spokojna i cudowna do pływania o oszałamiającym, lazurowym kolorze. Większość plaży jest wypełniona leżakami i parasolami do wynajęcia, ale  po obu stronach plaży jest małe miejsce na rozłożenie swojego ręcznika. Jednakże,  jeśli chcecie to zrobić, to polecam przyjechać wcześnie rano w szczycie sezonu, natomiast poza lipcem i sierpniem jest znacznie więcej miejsca w trakcie dnia.

 

Mirror Beach

 

Mirror Beach

Mirror Beach jest usytuowana około 20 minut jazdy od Sarandy. Plaża nie jest łatwo dostępna,  ze względu na trudną drogę, wąską,  ze stromymi wzgórzami, a na końcu zamienia się w stromą polną dróżkę. Polecamy  zostawić samochód na szczycie wzgórza i zejść w dół, aby tego uniknąć. Można tu również dojechać autobusem, ale autobus zatrzymuje się na głównej drodze, skąd jest jeszcze spora odległość do przejścia.  Możecie również wynająć taksówkę, która podwiezie Was i przyjedzie odebrać o ustalonej godzinie.

Plaża sama w sobie jest przepiękna – pokryta małymi, białymi kamykami i otoczona z obu stron skalistymi klifami. Krystalicznie czysta woda, z pięknym turkusowym odcieniem pozostaje ma na początku łagodne zejście, co będzie wygodne dla małych dzieci. Morze jednak nie jest tak spokojne i zwłaszcza po południu są już widoczne fale. W sezonie kolorowe leżaki i parasole wypełniają niemal całą przestrzeń, więc przyjedźcie wtedy wcześnie rano, aby zarezerwować dobre miejsce.  Z boku w skałach znajduje się mały wydrążony kształt, a podczas odpływu można przejść przez wodę ( będzie sięgała tylko do kolan) na sąsiednią plażę o nazwie Seagull’s Beach.

 

Plaża Ksamil

 

Ksamil plaża

Na sam koniec perełka i jedna z najlepszych plaż w Albanii, czyli Ksamil. Może nie znajduje się w samej Sarandzie, ale warta jest odwiedzenia. Więcej o niej przeczytacie w tekście o najlepszych plażach Albanii.

 

Albańska Riwiera naprawdę ma mnóstwo do zaoferowania. To tylko część tych przepięknych plaż, które ciągną się jeszcze dalej na północ. Bardzo dobrym pomysłem jest wycieczka łódką, podczas której będziecie mieć możliwość zobaczyć plaże do których dostęp jest niewygodny lub nawet niemożliwy. Bardzo często występują drogi gruntowe, które wymagają terenowych aut aby przypadkiem nie zostawić gdzieś swojego podwozia. Niemniej jednak, wybrzeże jest piękne i koniecznie zobaczcie chociaż kilka z plaż.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz