Lotnisko na Samos, czy jest bezpieczne? Jak dojechać z lotniska na Samos do miasta? - BelSole

Lotnisko na Samos, czy jest bezpieczne? Jak dojechać z lotniska na Samos do miasta?

Lotnisko na Samos to pierwsze miejsce, z którym zetkniemy się po wylądowaniu na tej greckiej wyspie. W związku z tym wielu turystów wybierających się na położone na Morzu Egejskim Samos ma wiele pytań dotyczących tego portu lotniczego. Z radością odpowiadamy na nie wszystkie!

 

Jak nazywa się lotnisko na Samos?

 

Lotnisko na samos nosi imię Arystarcha z Samos. Był on żyjącym na przełomie III i IV w p.n.e greckim astronomem oraz matematykiem. Kod międzynarodowego portu lotniczego na Samos to SMI.

 

Czy port lotniczy na Samos jest bezpieczny?

 

Samo Samos jest bardzo bezpieczne Lądowanie na lotnisku na Samos to ciężkie wyzwanie dla każdego pilota. Port lotniczy na Samos dysponuje tylko jednym pasem startowym, który służy zarówno do startów jak i lądowań. Na dodatek lotnisko otoczone jest górami i morzem. Lądowań nie ułatwiają również silne, wiejące z północy wiatry. 3 sierpnia 1989 roku, podczas podejścia do lądowania, o góry roztrzaskał się samolot Short 330, należący do linii lotniczych Olympic Airways. Zginęły wszystkie 34 osoby znajdujące się na jego pokładzie. 

 

Lotnisko w Samos,  jak dojechać do miasta?

 

Istnieje kilka opcji transportu z i na lotnisko. Najbardziej polecamy Wam wypożyczenie samochodu, dzięki któremu zjedziecie bez problemu całe Samos wzdłuż i wszerz. Możecie również skorzystać z usług taksówkarzy, którzy będą czekać na podróżnych przed terminalem. Niestety, na Samos nie zamówcie Ubera który mógłby Was odebrać z lotniska lub na nie zawieźć. Opcja budżetowa to autobusy odjeżdżające spod głównego terminala lotniska na Samos. Bilety można zakupić u kierowcy.

 

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz