Czy na Sycylii pada deszcz? Jakie są opady na Sycylii. Kiedy pada?

Czy na Sycylii pada deszcz? Jakie są opady na Sycylii. Kiedy pada?

Sycylia jest dla Polaków dość egzotycznym miejscem na wyjazd wakacyjny. Nadaje się zarówno na lato jak i na wyjazd jesienny i zimowy wyjazd na Sycylię. Jaka jest pogoda na Sycylii? Czy jadąc na Sycylię należy spakować przeciwdeszczowe ubrania? Dziś sprawdzamy czy i kiedy na Sycylii pada deszcz.

Pogoda na Sycylii zwykle jest naprawdę wspaniała. Wyspa o ciepłym, śródziemnomorskim klimacie jest jednym z miejsc w Europie, które mogą pochwalić się największym nasłonecznieniem. Nie oznacza to oczywiście, że nigdy nie pojawiają się tu opady atmosferyczne. Na Sycylii deszcz pada najczęściej w listopadzie, grudniu, styczniu i w lutym. Pogodę zimą opisaliśmy już wam wcześniej.

deszcze na Sycylii

W listopadzie notowane jest średnio między 18 a 19 dni słonecznych i około 3 dni z opadami w zakresie od 10 do maksymalnie 50 mm. Niewielkie opady poniżej 2 mm to średnio około 6 dni. Opady deszczu na Sycylii w listopadzie są symboliczne. W grudniu średnio notowane jest 17-18 słonecznych dni oraz około 7 dni z opadami w zakresie do maksymalnie 5 mm w ciągu doby. Dni bardziej deszczowych gdy opady przekraczają 5 mm jest zwykle około 4. W styczniu ilość dni bez opadów wzrasta do średnio około 18. Spada średnia liczba dni z „wysokimi” opadami w granicach 10-50 mm. Można spodziewać się około 10 dni z opadami ale są to niewielkie i przelotne opady.

Podobnie jest i w lutym. W lutym na Sycylii spada średnia liczba pogodnych dni, których jest wtedy zaledwie około 16. Wzrasta liczba dni w których opady zamykają się w zakresie do 10 mm. Większe opady należą do rzadkości. Deszcz na Sycylii najtrudniej spotkać w czerwcu, lipcu i sierpniu. Włoska wyspa jest wakacyjną destynacją, która daje gwarancję dobrej pogody. Opady deszczu są tu minimalne. Na Sycylii jest też bezpiecznie. Jedynym problemem z którym trzeba będzie sobie radzić są komary na Sycylii.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz