Czy na Sycylii pada deszcz? Jakie są opady na Sycylii. Kiedy pada?

Sycylia jest dla Polaków dość egzotycznym miejscem na wyjazd wakacyjny. Nadaje się zarówno na lato jak i na wyjazd jesienny i zimowy wyjazd na Sycylię. Jaka jest pogoda na Sycylii? Czy jadąc na Sycylię należy spakować przeciwdeszczowe ubrania? Dziś sprawdzamy czy i kiedy na Sycylii pada deszcz.

Pogoda na Sycylii zwykle jest naprawdę wspaniała. Wyspa o ciepłym, śródziemnomorskim klimacie jest jednym z miejsc w Europie, które mogą pochwalić się największym nasłonecznieniem. Nie oznacza to oczywiście, że nigdy nie pojawiają się tu opady atmosferyczne. Na Sycylii deszcz pada najczęściej w listopadzie, grudniu, styczniu i w lutym. Pogodę zimą opisaliśmy już wam wcześniej.

deszcze na Sycylii

W listopadzie notowane jest średnio między 18 a 19 dni słonecznych i około 3 dni z opadami w zakresie od 10 do maksymalnie 50 mm. Niewielkie opady poniżej 2 mm to średnio około 6 dni. Opady deszczu na Sycylii w listopadzie są symboliczne. W grudniu średnio notowane jest 17-18 słonecznych dni oraz około 7 dni z opadami w zakresie do maksymalnie 5 mm w ciągu doby. Dni bardziej deszczowych gdy opady przekraczają 5 mm jest zwykle około 4. W styczniu ilość dni bez opadów wzrasta do średnio około 18. Spada średnia liczba dni z “wysokimi” opadami w granicach 10-50 mm. Można spodziewać się około 10 dni z opadami ale są to niewielkie i przelotne opady.

Podobnie jest i w lutym. W lutym na Sycylii spada średnia liczba pogodnych dni, których jest wtedy zaledwie około 16. Wzrasta liczba dni w których opady zamykają się w zakresie do 10 mm. Większe opady należą do rzadkości. Deszcz na Sycylii najtrudniej spotkać w czerwcu, lipcu i sierpniu. Włoska wyspa jest wakacyjną destynacją, która daje gwarancję dobrej pogody. Opady deszczu są tu minimalne. Na Sycylii jest też bezpiecznie. Jedynym problemem z którym trzeba będzie sobie radzić są komary na Sycylii.

Dodaj komentarz