Sycylia zimą. Pogoda na grudzień, styczeń i luty - BelSole

Sycylia zimą. Pogoda na grudzień, styczeń i luty

Sycylia to rejon z wyjątkowo ciepłym klimatem w porównaniu do reszty Europy. Jednak czy w okresie zimowym największa wyspa na Morzu Śródziemnym nadaje się na wyjazd i wycieczkę? Jeśli zadajcie sobie pytanie czy na Sycylii jest ciepło w zimie, czy w Palermo jest dobra pogoda? Czy warto jechać na Sycylię w zimie? Czy na Sycylii pada śnieg? Oto nasze porady dotyczące zwiedzania Sycylii zimą. Zapraszamy do lektury.

Sycylia pogoda zimą i temperatury

W lecie na Sycylii może być nie do wytrzymania, temperatura podobnie jak w Andaluzji i Sewilli może przekraczać nawet 40 stopni. Sycylia w zimie oferuje mniej usług, promy na wyspy kursują rzadziej, połączenia autobusowe także są obcięte. Ciężej także znaleźć wycieczkę zorganizowaną, a atrakcje zamykają się wcześniej niż zwykle. Są też plusy takie jak: obchody świąt Bożego Narodzenia, markety świąteczne, festiwale streetfoodu w Palermo czy też obchody Sylwestra. W tym okresie (tylko grudzień) można również podziwiać instalacje świąteczne na ulicach Katanii, Palermo czy tez Trapani.

Jak wygląda pogoda na Sycylii zimą, zacznijmy od początku – czyli od końca roku…

Taormina zimą

Sycylia w grudniu

Koniec roku to ciekawa pora na zwiedzanie Sycylii, nie tylko ze względu na mocno katolickie korzenie wyspy i związane z tym atrakcje. Temperatura oscyluje w okolicach 12-14 stopni Celsjusza. Niektóre dni potrafią zaskoczyć i słupek potrafi wzrosnąć nawet do 20 stopni. Jest to niestety bardzo deszczowy miesiąc. W nocy temperatura może spaść poniżej 10 stopni. Jeśli chodzi o atrakcje i wydarzenia, grudzień to zdecydowanie najlepszy zimowy miesiąc na zwiedzanie Sycylii.

Sycylia w styczniu

Średnia temperatur w styczniu na Sycylii oscyluje w okolicach 10-12 stopni Celsjusza. Styczeń jest też bardzo deszczowy, a dni deszczowych może być nawet 18 w ciągu miesiąca. Pamiętajcie jednak, iż prognoza opadów nie oznacza wcale (tak jak w Polsce), iż dzień będzie w pełni „do bani”. Pogoda nad morzem zmienia się z godziny na godzinę i nawet najbardziej pesymistyczne prognozy często się nie spełniają. Turystów jest zdecydowanie mniej niż w sezonie.

Sycylia w zimie

Sycylia w lutym

Koniec lutego oznacza powolny powrót do normalnych temperatur na Sycylii, temperatury powoli dobijają do 20 stopni, jednak średnia dalej oscyluje w okolicach 13 stopni. Późny luty może być idealną porą do zwiedzania Sycylii, po pierwsze turystów jest zdecydowanie mniej, a po drugie temperatury mogą już być zdecydowanie przyjemniejsze. 

Podsumowanie

Jeśli jesteście nastawieni na zwiedzanie, Sycylia będzie zawsze dobrym wyborem ze względu na ilość atrakcji. Zobaczcie nasze zestawienie najlepszych atrakcji Palermo. Dla chcących spędzić ten czas na plaży, doradzamy jednak udać się na Sycylię w późniejszym okresie. Dla szukających aktywnego wypoczynku polecamy zobaczyć co Was może spotkać na Etnie

Zobacz także:

 

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz