Czy Tajlandia jest w Europie? Czy Tajlandia to Europa? - BelSole

Czy Tajlandia jest w Europie? Czy Tajlandia to Europa?

Planując swoje podróże po świecie, wiele osób zastanawia się na jakim kontynencie znajduje się coraz bardziej popularna wśród Polaków Tajlandia. Czy kraj słynący z bardzo ciepłej zimy, upraw ryżu oraz ladyboyów znajduje się w Europie? A może Tajlandia leży na innym kontynencie? Specjalnie dla Was zakręciliśmy globusem i sprawdziliśmy na jakim kontynencie leży Tajlandia.

Czy Tajlandia leży w Europie? Czy Tajlandia leży w Azji? Położenie Tajlandii

Jeżeli myśleliście, że Tajlandia to kraj leżący w Europie, to byliście w grubym błędzie. Tajlandia to kraj leżący w Azji, a dokładniej rzeczy ujmując w Azji południowo-wschodniej. Tajlandia nie leży w Europie.

Leżąca w Azji Tajlandia, to kraj graniczący z krajami takimi jak Malezja, Mjanma (Birma), Laos i Kambodża.

Tajlandia zajmuje powierzchnię 514 km kwadratowych.

Czy Tajlandia to wyspa? Czy Tajlandia leży na wyspie?

Myśląc o rajskiej zimie w Tajlandii, pod palmami i w pełnym słońcu, wiele osób wyobraża sobie, że Tajlandia leży na wyspie. Tajlandia to kraj położony na dwóch półwyspach: Półwyspie Indochińskim oraz Półwyspie Malajskim. W skład terytorium Tajlandii wchodzą jednak kilkaset przybrzeżnych wysp! Kilka z nich, takich jak położony na Morzu Andamańskim Phuket, czy leżące w Zatoce Tajlandzkiej Samui i Phangan stanowią popularne miejsce wypoczynku dla wielu turystów przybywających z Europy do Azji południowo-wschodniej.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz