Czy w Tajlandii jest ryż? Czy w Tajlandii uprawia się ryż? - BelSole

Czy w Tajlandii jest ryż? Czy w Tajlandii uprawia się ryż?

Ryż to jeden z podstawowych składników diety ludzi na całym świecie. Jest on drugim, po kukurydzy, najpopularniejszym zbożem uprawnym na świecie. Zdecydowana większość, bo aż około 90%, światowej produkcji ryżu pochodzi z Azji. A jak wygląda sprawa uprawy ryżu w położonej w Azji południowo-wschodniej Tajlandii? Czy w Tajlandii są uprawy ryżu?

Czy w Tajlandii są hodowle ryżu? Uprawa ryżu w Tajlandii

Jak się okazuje, uprawa ryżu stanowi bardzo ważną gałąź gospodarki Tajlandii. W Tajlandii plantacje ryżu zajmują około 10 milionów hektarów, a ich rozmiar ciągle rośnie. Szacuje się, że przy produkcji ryżu w Tajlandii pracuje około 16 milionów ludzi!

 

Ile ryżu produkuje się w Tajlandii? Hodowla ryżu w Tajlandii

Wszystko zależy od warunków atmosferycznych panujących w danym roku w Tajlandii. W czasie najlepszych lat, w Tajlandii udawało się wyprodukować nawet do 28 milionów ton ryżu rocznie!

 

Czy w Tajlandii je się ryż? Ryż w kulturze i kuchni Tajlandii

Ryż ma kluczowe znaczenie dla gospodarki i kultury Tajlandii. W całym kraju istnieje ponad 4 miliony gospodarstw rolnych produkujących ryż.

Ryż jest również podstawowym składnikiem diety mieszkańców Tajlandii. W 2013 roku, roczne spożycie ryżu na mieszkańca wyniosło tam 114,57 kg.

Należy również pamiętać, że ryż to główny towar eksportowy Tajlandii.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz