Czy Tajlandia to bogaty kraj? Czy Tajlandia to zamożne państwo? - BelSole

Czy Tajlandia to bogaty kraj? Czy Tajlandia to zamożne państwo?

O tym czy pojedziemy do danego kraju na wakacje, często decyduje poziom zamożności danego państwa. W bogatych krajach czujemy się bezpieczniej i bardziej komfortowo. Nic w tym dziwnego –  zazwyczaj poziom przestępczości jest tam zdecydowanie niższy, a służba zdrowia stoi na wysokim poziomie. Czy Tajlandia zalicza się do bogatych krajów? Czy w Tajlandii czuć piniądz?

Czy Tajlandia to bogate państwo? Ekonomia Tajlandii

Wielu Polakom kraje Azji południowo-wschodniej kojarzą się z brudem, smrodem i ubóstwem. Czy jednak tak jest naprawdę w przypadku Tajlandii?

Tajlandia to naprawdę duży kraj. Jego populacja to prawie 70 milionów obywateli. Wg przewidywań, roczny średni produkt krajowy brutto na mieszkańca w roku 2022 wyniesie 6,379 dolarów. Nie jest bogato, ale nie jest też bardzo tragicznie. Można powiedzieć, że jest słabo.

 

Czy Tajlandia to rozwinięty kraj? Poziom życia w Tajlandii

Tajlandia zaliczana jest do tzw krajów rozwijających się. Oznacza to, że jej mieszkańcy mogą mieć problemy z dostępem do podstawowych wolności, pracy czy usług opieki zdrowotnej. Poziom edukacji w Tajlandii również pozostawia wiele do życzenia.

Dobrą wieścią będzie na pewno to, że sprawy idą w dobrą stronę. W Tajlandii od lat regularnie spada poziom zubożenia społeczeństwa. Poziom życia przeciętnego obywatela cały czas się podnosi. Należy jednak pamiętać, że do poziomu najbogatszych państw na świecie nadal wiele brakuje.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz