Czy w Tajlandii mówią po angielsku? Czy język angielski jest popularny w Tajlandii?

Angielski to język który w XXI wieku urósł do miana współczesnej łaciny. Wielu osobom wydaje się, że znając język angielski nie zginą na żadnej długości i szerokości geograficznej. Także w coraz bardziej popularnej wśród polskich turystów Tajlandii. Czy mają rację? Czy Tajowie rozmawiają po angielsku?

Czy w Tajlandii da się dogadać po angielsku? Język angielski w Tajlandii

Mówienie w języku angielskim nie jest powszechne w Tajlandii. Zaledwie około ¼ populacji Tajlandii mówi w języku Szekspira, z czego większość jest w stanie używać jedynie najprostszych zwrotów. Osoby posługujące się płynnym angielskim należą w Tajlandii do rzadkości.

Oczywiście w turystycznych miejscówkach w Tajlandii angielski okaże się bardziej przydatny niż na prowincji. Mimo to, należy się liczyć, że w Tajlandii wielokrotnie będziemy musieli porozumiewać się na migi.

 

Jak dogadać się w Tajlandii? Jak porozumiewać się w Tajlandii?

Jeżeli trafiliśmy na Taja który ni w ząb nie rozumie języka angielskiego, to pozostaje nam jedynie próba dogadania się na migi albo znajomość podstawowych zwrotów w języku tajskim. Warto mieć również przy sobie smartfona z zainstalowanym translatorem. Takie rozwiązanie wielokrotnie bardzo nam pomogło w czasie naszych podróży do Tajlandii i nie tylko. Użycie translatora pomoże nam w wielu sytuacjach, takich jak np. pytanie o drogę czy próba rozmowy z kelnerem w restauracji.

Zobacz także:

Dodaj komentarz