Czy w Antalyi są delfiny? Delfiny w Antalyi - gdzie można je obserwować?  - BelSole

Czy w Antalyi są delfiny? Delfiny w Antalyi – gdzie można je obserwować? 

Wakacyjnym marzeniem wielu turystów jest spotkanie z delfinami. Te niezwykle inteligentne ssaki morskie cieszą się ogromną sympatią u ludzi. Z racji tego, że wielu naszych rodaków decyduje się na wakacje w Turcji, sprawdzimy, czy w Antalyi są delfiny. Przeczytaj nasz materiał, jeśli jesteś fanem tych zwierząt i jesteś ciekawy tego, czy można obserwować delfiny w Antalyi.  

Czy w Antalyi są delfiny? Obserwacja dzikich delfinów w Antalyi – czy jest możliwa? 

Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie, które z pewnością zainteresuje większość turystów. Czy w Antalyi są delfiny, które żyją na wolności? Należy pamiętać, że ten popularny turecki kurort jest położony nad Morzem Śródziemnym, a ten akwen cechuje się dużą różnorodnością zamieszkujących go organizmów. Wśród nich są oczywiście również delfiny. Zatem odpowiedź na pytanie, czy w Antalyi są delfiny wydaje się być twierdząca. Problem w tym, że te zwierzęta preferują pobyt na pełnym morzu i rzadko podpływają do brzegów. Obserwacja delfinów w Antalyi może odbywać się podczas licznych rejsów turystycznych, które wyruszają z pobliskich portów, jednak tutaj również prawdopodobieństwo ich zobaczenia nie jest zbyt wielkie. Można więc założyć, że w Antalyi żyją dzikie delfiny, jednak szansa ich spotkania jest stosunkowo niewielka. 

 

Czy w Antalyi są delfiny w oceanariach? Czy w Antalyi można pływać z delfinami?

Na pytanie, czy w Antalyi są delfiny, można jednak odpowiedzieć z zupełnie innej perspektywy. Zwierzęta te są popularną atrakcją w tutejszych parkach wodnych i oceanariach. Dla miłośników tych zwierząt mamy też znakomitą informacje – jeśli zastanawiacie się, czy w Antalyi można pływać z delfinami, odpowiedź jest twierdząca. Tak jest na przykład w delfinarium Aksu, oddalonym o około 17 kilometrów od centrum Antalyi. Organizowane są tam nie tylko pokazy tych zwierząt, ale również indywidualne sesje pływania. Ich koszt jest jednak bardzo wysoki – przyjmuje się, że za 5-minutowy pobyt “sam na sam” t z delfinem należy zapłacić ponad 100 euro.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz