Czy w Bodrum są rekiny? Ataki rekinów w Bodrum - czy mają miejsce?  - BelSole

Czy w Bodrum są rekiny? Ataki rekinów w Bodrum – czy mają miejsce? 

Bodrum to popularny turecki kurort turystyczny. Piękne plaże oraz ciepła woda zachęcają do wypoczynku w tym miejscu. Niepokój części turystów może budzić pytanie, czy w Bodrum są rekiny. Na tę kwestię postaramy się odpowiedzieć w naszym materiale. Sprawdzimy również, czy w przeszłości miały miejsca ataki rekinów w Bodrum. 

Czy w Bodrum są rekiny? Czy rekiny w Bodrum są niebezpieczne dla ludzi? 

Odpowiadając na pytanie, czy w Bodrum są rekiny, należy uwzględnić kwestie geograficzne. To tureckie miasto jest położone nad Morzem Egejskim, a panująca w tym akwenie biologiczna różnorodność sprzyja również występowaniu rekinów. Szacuje się, że w Morzu Egejskim żyje około 35 gatunków tych drapieżników. Zatem, odpowiedź na pytanie, czy w Bodrum są rekiny, jest twierdząca. Zaniepokojonych tym faktem turyści zapytają na pewno, czy rekiny w Bodrum są niebezpieczne dla ludzi. Tutaj uspokajamy – rekiny mieszkające w tej części Morza Egejskiego rzadko podpływają do brzegów. 

Na przestrzenii ostatnich lat doszło do zaledwie kilku epizodów związanych z obecnością rekinów w niedalekim sąsiedztwie plaż w Bodrum. Ukraińska niezależna agencja informacyjna donosi, że rekiny w Bodrum w większej ilości podpłynęły do brzegu w 2008 roku, co doprowadziło do zamknięcia części plaż. W 2022 roku media obiegło nagranie rekina w pobliżu plaży w Marmaris. 

 

Ataki rekinów w Bodrum – czy miały miejsce? 

Odpowiedzieliśmy już na pytanie, czy w Bodrum żyją rekiny. Na koniec sprawdźmy jeszcze, czy w przeszłości miały miejsce ataki rekinów w Bodrum. 

Oficjalne statystyki nie mówią o żadnym ataku rekinów w Bodrum ani jego bezpośredniej okolicy. Miejscem najbliżej położonym Bodrum, w którym doszło do takiego incydentu, jest turecka wyspa Kucuk Ada, oddalona od Bodrum 180 km w linii prostej. w 1967 miał tam miejsce śmiertelny atak rekina.  W Bodrum ani jego okolicach, do takich sytuacji nigdy nie doszło. Skoro już wiesz, czy w Bodrum są rekiny i czy kiedyś miały miejsce ataki rekinów w Bodrum, możesz skupić się na urlopie. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz