Czy w Bari jest tanio czy drogo? Ceny w Bari w 2022

Przygotowaliśmy dla was zestawienie cen w Bari w 2022, opowiemy czy w Bari jest tanio czy drogo oraz zestawiliśmy ceny w restauracjach, sklepach i hotelach Bari. Ile trzeba zapłacić za wakacje w Bari? Zobaczcie.

Bari jak i okolice to w zasadzie tanie rejony we Włoszech. Nie jest tak drogo jak w Rzymie czy Mediolanie i da się lecieć do Bari i mieć do tego tanie wakacje w 2022 w rozsądnych pieniądzach. Czy jest tanio w Bari? Zobaczcie jak zmieniły się ceny w Bari:

 

Ceny w restauracjach w Bari

 

ceny w restauracjach w Bari

Ile więc kosztuje obiad w Bari i Apulii? Ile trzeba zapłacić za pizzę a ile za makaron w Bari? Oto co dla Was przygotowaliśmy.

Po pierwsze, pizza nie jest bardzo popularna w Bari i Apulii, jeśli już znajdziecie pizzę to będzie ona kosztować od 5 do 12 EUR. Makarony w zależności od rodzaju to cena od 5 EUR za orecchiette z sosem pomidorowym + burrata 1 – 2 EUR. Za droższe makarony musicie zapłacić od 10 EUR i więcej, zwłaszcza za te z owocami morza czy świeżą rybą. 

Ogólnie ceny w trattoriach nie są bardzo wysokie, należy liczyć około 15 EUR za osobę za mały obiad do 25 EUR za obiad z przystawką i deserem. Jako czekadełko w Bari dostaniecie też prawdopodobnie darmowe precelki oraz oliwki.

Za Pucci pugliesi, czyli pewną formę panini, zapłacicie już 5 EUR za kanapkę.

Coperto jest doliczane w Bari do obiadu, wynosi ono od 1 do 2 EUR zazwyczaj za osobę. 

 

Ile kosztuje hotel i nocleg w Bari

 

ceny hoteli w Bari

Tutaj ceny są bardzo skrajne przez fakt tego, iż Apulia i Bari to popularny wakacyjny region wśród Włochów w lipcu i sierpniu, dlatego ceny w sezonie będą zdecydowanie wyższe. Za domek z widokiem na Morze pod Bari zapłaciliśmy 1000 PLN za dzień na 4 osoby, jednak była to okazja, ceny zazwyczaj są wyższe i za dobę trzeba zapłacić więcej, zwłaszcza, za te apartamenty z widokiem. 

Znajdziecie też bardzo dobrze oceniane apartamenty już za około 300 PLN za osobę za dzień W SEZONIE w centrum. Poza sezonem ceny mogą wynosić około 200 PLN za osobę za apartament w Bari w 2022.

Jeśli szukacie czegoś obok plaży, warto pomyśleć o okolicach Monopoli.

Nie oznacza to jednak, że nie da się znaleźć taniego noclegu w Bari – wręcz przeciwnie, w samym centrum ale bez widoku znajdziecie lokale za około 80 PLN za osobę.

 

Ceny w kawiarniach w Bari

 

ceny w kawiarniach w Bari

Ile kosztuje kawa w Bari? Caffe, czyli popularne espresso kupicie już za 1 EUR, cappuccino kosztuje od 1,5 EUR do 2 EUR. Spremuta di Arancia, czyli świeżo wyciskany sok z pomarańczy kosztuje od 2 EUR do około 3 EUR. Granita w Bari kosztuje 2 EUR, woda 1 EUR a tiramisu od 4 EUR. 

 

Ceny w sklepach w Bari

 

ceny w marketach w Bari

W Bari prócz marketów, znajdziecie wiele małych sklepików z lokalnymi produktami. Do tego w małych miejscowościach gdzie uliczki nie są szerokie kursuje porankami pan sklepikarz ze swoją motorynką z przyczepką dowożąc owoce i warzywa starszym mieszkańcom kamieniczek. U takiego pana ceny będą też najniższe.

ceny w sklepach w Bari

Ceny w sklepach w Bari:

Ile kosztuje wino w Bari? Ile orecchiette w sklepie? Przygotowaliśmy dla was ceny w sklepach w Bari w 2022 z zestawieniem odpowiednich produktów.

 

Woda 1,5 l  0,5 EUR
Piwo  0,6 EUR / (0,33)
Orecchiette  1 EUR
Wino 1 – 5 EUR
Mleko  1 EUR
Pomarańcze  1,1 EUR / kg
Pomidory  1,3 EUR / kg
Papierosy  5,60 EUR
Chleb   1,1 EUR
Mozarella  7 EUR / kg
Grana Padano  9,80 EUR
Pancetta   6 EUR / kg
Oliwa 1l 4 EUR
Cytryny  2 EUR / kg
Czekolada (tabliczka) Perugina  1,2 EUR
Nutella  5 EUR / 725 g

 

Ceny wycieczek do Bari i Apulii w 2022

 

Oczywiście to zależy czy kupicie wycieczkę do Apulii i Bari przez biuro podróży czy może sami sobie zorganizujecie wyjazd. Ile kosztują wycieczki do Apulii i Bari w 2022 organizowane przez biura? Ceny zaczynają się od 1500 PLN za osobę za 7 dni. Wybór jednak nie jest duży, jeśli chcecie mieć większy wybór – lepiej wtedy jednak zorganizować sobie taki wyjazd samemu: przeloty tanimi lotami to około 300 PLN za osobę a do tego nocleg za około 200 – 300 PLN za osobę,  w większej grupie będzie jeszcze taniej.

 

Ceny atrakcji w Bari

 

ceny atrakcji w Bari

Większość atrakcji w Bari jest w zasadzie darmowa! Zobaczcie jakie atrakcje na Was czekają w Bari. Bulwary, Bazylika Świętego Mikołaja, centrum czy Mury miejskie są oczywiście darmowe w Bari. Z tych płatnych, bilet do Castello Normanno kosztuje 6 EUR.

 

Ceny taxi w Bari

 

Ceny taksówek w Bari wyglądają następująco: Taryfa bazowa za km to 0,80 EUR, a za godzinę 20 EUR, następnie kolejne progi cenowe zaczynają się od 1,1 EUR za km oraz 1,4 EUR za km oraz 24 EUR za h.

Ceny za niektóre połączenia na lotnisko wyglądają następująco:

Z PALESE, S.PAOLO, ZONA INDUSTRIALE 15 EUR

z S.SPIRITO, ENZITETO, CATINO 18 EUR

z FIERA DEL LEVANTE, STANIC, S.GIROLAMO, MARCONI, FESCA 21 EUR

z MURAT, S.NICOLA, LIBERTA, STAZIONE CENTRALE 23 EUR

 

Czy Bari jest tanie? Czy drogie?

 

Jak widzicie ceny w Bari są zdecydowanie niższe niż w innych dużych miastach Włoch, oczywiście jeszcze taniej jest w małych apulijskich miasteczkach, tym bardziej tych mniej popularnych – w Polignano a Mare będzie jednak drożej. Pamiętajcie też, że w lipcu i sierpniu jest drożej w Apulii i Bari – także zapraszamy na wycieczkę i wakacje do Bari w 2022!

 

Zobacz także:

Dodaj komentarz