Czy w Bułgarii są delfiny? Delfiny w Bułgarii, czy można je obserwować?  - BelSole

Czy w Bułgarii są delfiny? Delfiny w Bułgarii, czy można je obserwować? 

Czy w Bułgarii są delfiny? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu turystów odwiedzających ten bałkański kraj. Jesteśmy pewni, że będziecie w stanie bez problemu rozstrzygnąć tę kwestię po lekturze naszego materiału. Czytacie dalej, jeśli chcecie wiedzieć, czy w Bułgarii są delfiny oraz czy można obserwować delfiny w Bułgarii. 

Czy w Bułgarii są delfiny? Jakie gatunki delfinów żyją w Bułgarii? 

Odpowiadając na pytanie, czy w Bułgarii są delfiny, warto zapewnić sobie małą powtórkę z geografii. Ten bałkański kraj położony jest nad Morzem Czarnym. Akwen ten, ze względu na swoje niewielkie zasolenie, cechuje się dużą różnorodnością zamieszkujących go zwierząt, wśród których znajdują się również delfiny. Jak widzicie, odpowiedź na pytanie “czy w Bułgarii są delfiny” jest jak najbardziej twierdząca. 

Wiele osób może zastanawiać się teraz, jakie gatunki delfinów żyją w Bułgarii. Są to delfin butlonosy oraz delfin zwyczajny. W morzu tym żyje również ich bliski kuzyn – morświn zwyczajny. Ważną kwestią w kontekście naszego artykułu jest też to, czy w Bułgarii można obserwować dziko żyjące delfiny. W wielu nadmorskich kurortach organizowane są rejsy po Morzu Czarnym, a w ich trakcie szansa na zobaczenie delfinów jest całkiem spora. Natomiast o tym, czy w Bułgarii istnieją parki wodne z delfinami opowiemy w następnej części tekstu. 

 

Czy w Bułgarii są pokazy delfinów? 

Z poprzedniej części materiału wiesz już, czy w Bułgarii są delfiny żyjące na wolności. Jeżeli jednak nie uda Ci się zobaczyć tych popularnych ssaków morskich w ich naturalnym środowisku nic straconego – w Bułgarii znajdują się również parki rozrywki oferujące pokazy delfinów. Jednym z najpopularniejszych tego typu ośrodków w Bułgarii jest delfinarium w Warnie. Bilet normalny na pokazy delfinów to koszt 24 lwów bułgarskich (około 56 złotych), a ulgowy – 17 lwów (około 39,70 zł). Klienci mogą również skorzystać z opcji pływania z delfinami – jest to koszt 200 lwów przy rezerwacji terminu z wyprzedzeniem (ok. 467,50 zł).

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz