Czy w Czarnogórze są rekiny? Czy rekiny atakują w Czarnogórze? - BelSole

Czy w Czarnogórze są rekiny? Czy rekiny atakują w Czarnogórze?

Rekiny to zwierzęta z jednej strony piękne i fascynujące, a z drugiej śmiertelnie niebezpieczne. Jeżeli nadstawimy ucha w odpowiednich miejscach, to bez problemu usłyszymy o wielu ofiarach śmiertelnych spowodowanych bliskimi spotkaniami z rekinami w różnych częściach świata. Czy wybierając się na wakacje w Czarnogórze również musimy być przygotowani na ataki polujących na Polaków i innych ludzi rekinów? Czy rekiny zabijają w Czarnogórze?

Czy rekiny pływają w morzu w Czarnogórze? Rekiny w Czarnogórze

Jak się okazuje, w Adriatyku, morzu nad którym leży Czarnogóra, może żyć nawet do 47 gatunków rekinów. Czy w związku z tym powinniśmy obawiać się ataku rekina w Czarnogórze? Pragniemy Was uspokoić. Do tej pory odnotowano jedynie trzy ataki rekinów w Czarnogórze. Tylko jeden atak rekina w Czarnogórze okazał się śmiertelny. Jak więc widać, istnieje bardzo mała szansa na spotkanie z rekinem w Czarnogórze. Rekiny w Czarnogórze nie stanowią dużego zagrożenia dla Polaków oraz turystów innej narodowości.

Mimo wszystko zawsze warto zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie kąpieli w morzu w Czarnogórze, mimo, że szansa na atak rekina jest tam bardzo mała. Zachęcamy do dokładnego obserwowania wody oraz trzymania na oku będących pod naszą opieką dzieci. Licho nie śpi i nigdy nie wiadomo, gdy rekiny w Czarnogórze zaatakują po raz kolejny.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz