Czy w Egipcie są komary? Czy komary z Egiptu przenoszą malarię?  - BelSole

Czy w Egipcie są komary? Czy komary z Egiptu przenoszą malarię? 

Czy w Egipcie są komary? – pytanie to zadaje sobie wiele osób udających się do tego popularnego wśród turystów kraju. Chyba nikt z nas nie lubi uciążliwej obecności komarów. Drażniące ukąszenia i następujące po nich swędzenie, często uprzykrzają wakacyjny wypoczynek. Niektóre gatunki komarów mogą przenosić również groźne choroby, np. malarię. Jak wygląda sytuacja z komarami w Egipcie? Czy komary w Egipcie przenoszą groźne choroby? Odpowiedź znajdziecie poniżej. 

 

Wakacje w kraju faraonów. Czy w Egipcie są komary? 

 

Zacznijmy od odpowiedzi na najważniejsze pytanie – czy w Egipcie są komary? W tym wypadku musimy niestety odpowiedzieć twierdząco. Chociaż suchy i słoneczny klimat występujący w większej części kraju nie sprzyja obecności komarów (zwierzęta te najlepiej czują się w wilgotnym środowisku), istnieją miejsca, w których ich obecność jest nieunikniona. Często ma to miejsce w przypadku większych miast leżących u brzegów Nilu, takich jak Kair czy Aleksandria. Na styczność z komarami w Egipcie jesteśmy też narażeni np. podczas rejsów po największej afrykańskiej rzece. Komary w Egipcie więc występują, istnieje jednak kilka sposobów, by skutecznie ograniczyć ich uciążliwą obecność. 

 

Jak chronić się przed komarami w Egipcie? Czy komary z Egiptu przenoszą choroby

 

Skoro już wiadomo, że w Egipcie są komary, warto zdać sobie sprawę, jak się przed nimi chronić. W przygotowaniach do wakacji w kraju faraonów warto uwzględnić kilka rzeczy, które skutecznie pomogą nam uporać się z komarami w Egipcie. Obowiązkowym punktem na liście rzeczy do zabrania są wszelkiego rodzaju maści i spraye przeciw tym owadom. Warto również zabrać ze sobą szczelne moskitiery. 

Komary w Egipcie są najbardziej uciążliwe w tańszych pensjonatach, dlatego wybierając ten typ noclegu, warto zapewnić sobie dodatkową ochronę przed nimi. Droższe, pięciogwiazdkowe hotele zazwyczaj intensywnie używają środków odstraszających komary, jednak nawet w tym wypadku dodatkowa ostrożność na pewno nie zaszkodzi. 

W walce z komarami w Egipcie może pomóc również noszenie lekkiej i okrywającej całe ciało odzieży. Jak się okazuje, znaczenie ma tu również kolor. Badacze z University of Washington odkryli bowiem, że komary są przyciągane przez czerwone i pomarańczowe barwy, owady zupełnie ignorują natomiast odcienie zieleni, fioletu i bieli. 

Czy  Egipcie są komary, które przenoszą malarię? Choroba ta jest charakterystyczna dla krajów tropikalnych i często przyjmuje bardzo niebezpieczny przebieg, a w niektórych przypadkach może zakończyć się śmiercią. Na szczęście, malaria w kraju faraonów odnotowywana jest tylko w jednym regionie, a ryzyko zachorowania na nią praktycznie nie występuje w najczęściej odwiedzanych przez turystów rejonach. Komary w Egipcie mogą jednak prowadzić do zarażenia się innymi chorobami, takimi jak gorączka zachodniego Nilu. Dlatego warto zastosować kilka prostych środków bezpieczeństwa w celu ochrony przed komarami w Egipcie. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz