Czy w Maroku haszysz jest legalny? Narkotyki, haszysz i marihuana w Maroku - BelSole

Czy w Maroku haszysz jest legalny? Narkotyki, haszysz i marihuana w Maroku

Każdy człowiek ma swoje małe grzeszki. Niektórzy potajemnie oglądają nieprzyzwoite filmy i zdjęcia zamieszczone w Internecie, inni najeżdżają niepodległe państwa dokonując w nich zbrodni wojennych, a jeszcze inni lubią korzystać z używek takich jak np. marihuana albo haszysz. Nikogo nie oceniamy. Natomiast dla tych ostatnich, wśród których na pewno znajdą się osoby chcące wybrać się do Maroka, przygotowaliśmy zbiór informacji na temat dostępności haszyszu i podobnych używek w tym kraju.

 

Czy w Maroku jest haszysz i marihuana? 

Czy w Maroku można legalnie kupić hasz? Większość krajów posiada przynajmniej jeden produkt lub potrawę z której słynie. Marokańskim odpowiednikiem belgijskiej czekolady lub polskich pierogów jest haszysz. W Maroku ma miejsce ponad połowa światowej produkcji haszyszu. Konopie uprawia się w Maroku od wieków. Część miejscowej ludności uważa ich palenie za naturalną drogę poznania Allaha. Czy jednak haszysz i marihuana są w Maroku legalne? Czy w Maroku można legalnie sadzić, sprzedawać na wolnym rynku i palić konopie?

Mimo że handel marihuaną i haszyszem jest w Maroku powszechny, to nie jest to legalny proceder. Nie kupimy marihuany lub haszyszu na głównych ulicach największych Marokańskich miast. Handel odbywa się w małych, ciemnych uliczkach lub w domach dilerów.

 

Jak kupić haszysz i marihuanę w Maroku?

Przechadzając się ulicami Marrakeszu, Casablanki, Fez oraz innych marokańskich miast, na pewno zostaniecie zaczepieni przez lokalnych dilerów, którzy zaproponują wam zakup marihuany, haszyszu, a może nawet innych używek. Z naszych obserwacji wynika, że handlarze w szczególności zaczepiają osoby palące papierosy na ulicy. I tutaj pragniemy Was ostrzec – kupujecie towar na własną odpowiedzialność. Posiadanie marihuany lub haszyszu może skutkować sankcjami karnymi. Niech was również ręka boska broni przed próbami wywozu haszyszu lub marihuany z Maroka! Jeżeli zostaniecie na tym przyłapani, np. na lotniku, to odpowiecie za próbę przemytu narkotyków i prawdopodobnie przez najbliższe kilka lat, świat pooglądacie jedynie zza krat.  Warto mieć na uwadze, że nie wszystko co kupicie w Maroku będzie marihuaną bądź haszyszem. Osobiście znamy przypadek, gdy naszym znajomym zamiast haszyszu sprzedano… majeranek. Pamiętajcie również, żeby przed zakupem z góry ustalić cenę jaką zapłacicie za zakup haszyszu i marihuany w Maroku.

Lepiej kupcie sobie jakąś pamiątkę w Maroku!

Czy w Maroku można kupić ciasteczka z haszyszem lub marihuaną?

Zdarza się, że lokalsi zaproponują Wam „funny cakes” lub „cake with something special” – nie polecamy. Jedyne co otrzymacie to porcja pustych kalorii, oraz, w najlepszym przypadku, efekt placebo. Marokańskie ciasteczka z haszem to ściema!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz