W jakim języku mówi się w Szwajcarii? Jaki język Szwajcaria?

Szwajcaria to przepiękny kraj położony w samym sercu Europy. Na wielu polach mieszają się w nim wpływy krajów takich jak Niemcy, Francja czy Włochy. Czy tak samo sprawa ma się z językiem? Czy Szwajcarzy mówią po szwajcarsku? Czy może posługują się innymi językami? Sprawdźmy!

Czy w Szwajcarii mówi się po szwajcarsku? Czy istnieje język szwajcarski?

Jesteśmy przyzwyczajeni, że w Polsce mówi się po polsku, we Francji po francusku, we Włoszech po Włosku itd. W Szwajcarii sprawy mają się zupełnie inaczej. W Szwajcarii nie mówi się po szwajcarsku. Język szwajcarski nie istnieje.

 

W jakich językach mówi się w Szwajcarii? 

W jakim języku mówi się w Szwajcarii? Jaki język obowiązuje w Szwajcarii? W Szwajcarii sprawa języków jest dosyć złożona. Obowiązują tam aż 4 języki urzędowe. Języki urzędowe obowiązujące w Szwajcarii to niemiecki, francuski, włoski oraz język romansz.

 

Czy w Szwajcarii mówi się po niemiecku, francusku albo po włosku?

Zdecydowana większość, bo aż 65% Szwajcarów, mówi po niemiecku. Językiem francuskim porozumiewa się około 22% obywateli Szwajcarii. Po włosku komunikuje się powyżej 8% ludności Szwajcarii. Lokalną ciekawostką pozostaj język romansz. Jest to język pochodzenia łacińskiego. Mówi się nim jedynie w kantonie Gryzonia.

 

Czy w Szwajcarii mówi się po angielsku? Inne języki w Szwajcarii

W Szwajcarii na co dzień mieszka wielu obcokrajowców ze wszystkich zakątków świata. W związu z tym istnieje spora szansa, że uda nam się porozumieć po angielsku lub innym popularnym języku.

Zobacz także:

Dodaj komentarz