Czy w Morzu Bałtyckim są rekiny? Czy w Bałtyku występują rekiny? - BelSole

Czy w Morzu Bałtyckim są rekiny? Czy w Bałtyku występują rekiny?

Pisaliśmy już o rekinach wiele razy, głównie w Morzu Śródziemnym obok Grecji, Albanii czy Sardynii. Nie pisaliśmy jednak o tym czy w Morzu Bałtyckim są rekiny? Czy są rekiny u polskich wybrzeży? Czy atakują?

Rekiny w Bałtyku, czy występują?

W Morzu Śródziemnym jest sporo gatunków rekinów, jak to wygląda w Bałtyku? Czy są tutaj rekiny? Jakie gatunki rekinów można spotkać w Morzu Bałtyckim? Tak, w morzu Bałtyckim znajdziecie rekiny, według danych z 2013 roku w Morzu Bałtyckim zaobserwowano, aż 31 gatunków rekinów, płaszczek i chimer.

Co ciekawe, bardziej one muszą się obawiać Was niż Wy rekinów – ataki rekinów w Morzu Bałtyckim nie występują, chyba, że ataki na rekiny – to i owszem, ponieważ wiele z nich jest zagrożonych.

Rekiny w Morzu Bałtyckim często poszukiwane są przez rybaków i kłusowników ze względu na mięso, wątrobę czy płetwy.

Jednak nie wszystkie z nich to małe rekinki czy płaszczki. Jakie gatunki rekinów są w Morzu Bałtyckim?

Pierwszym ciekawym, chociaż nie popularnym – acz zauważonym w Bałtyku jest Rekin Olbrzymi, Długoszpar. Kolejnym jest Rekinek psi, zauważony u wybrzeży Danii. Rekin kolczasty widziany w Skagerrak. Kosogon widziany w Skagerrak i na zachodnim Bałtyku. Spotkano tutaj nawet rekina polarnego – też na zachodnim Bałtyku. Rekiny głównie możecie spotkać przy cieśninie duńskiej, Skagerrak i Kattegat. Nie musicie się obawiać wizyty rekina na plaży w Łebie czy w Krynicy Morskiej.

Przy polskim brzegu najczęściej prawdopodobnie możecie spotkać Żarłacza Śledziowego lub inaczej Lamnę Śledziową. Osiąga ona maksymalnie 3,5 m i 200 kg wagi. Drugim popularnym gatunkiem rekina jest koleń pospolity, mierzący maksymalnie 2 m długości.

 

Rekiny w Morzu Bałtyckim, czy atakują?

Jak wspomnieliśmy już nie grozi Wam atak rekina na polskim wybrzeżu i w Polsce – bez obaw możecie się kąpać – groźne rekiny są w Australii. Oto jakie rekiny możecie spotkać w Polsce:

rekiny w Polsce

 

rekiny w Bałtyku

 

 

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz