Najpiękniejsza wiosna i Sardynia, pogoda, marzec, kwiecień i maj na Sardynii - BelSole

Najpiękniejsza wiosna i Sardynia, pogoda, marzec, kwiecień i maj na Sardynii

Jeśli nudzi Was już pogoda w kraju, zapraszamy na wiosnę na Sardynii. Opowiemy jaka pogoda będzie na Sardynii w marcu, kwietniu i maju, a do tego opiszemy jaka będzie temperatura w marcu, kwietniu i maju na Sardynii. Zapraszamy na ciepłą Sardynie!

Opowiemy Wam dlaczego warto lecieć na Sardynię na wiosnę i co robić na Sardynii w marcu, kwietniu i maju. Zaczynamy!

 

Najpiękniejsza pora roku na Sardynii

 

Sardynia

To zdecydowanie najpiękniejsza pora roku na Sardynii, zimowe deszcze sprawiły, że wszystko na wyspie kwitnie i jest jeszcze bardziej zielono niż zwykle. Wiosna to pora życia i odnowy na Sardynii – to też najlepsza pora na najładniejsze zdjęcia na wyspie!

 

Idealna pora na trekking na Sardynii

 

Trekking Sardynia

Skoro wyspa kwitnie to także idealna pora na wycieczki piesze po Sardynii. Dodajmy do tego jeszcze to, że nie jest tak gorąco jak w lecie – więc spacery nie będą tak męczące. Warto wybrać się na trekking po jednym z parków narodowych lub rezerwatów na Sardynii.

Zobaczcie jakie wioski na Sardynii po drodze zobaczyć.

 

Mniej turystów na Sardynii

 

mniej turystów Sardynia

Sardynia najbardziej popularna jest w lecie w lipcu i sierpniu, wtedy jest też najwięcej turystów – jeśli nie lubicie tłumów, a lubicie ciepło – wybierzcie wiosnę! Turystów najmniej będzie w marcu, w kwietniu są święta Wielkanocne więc w tych datach, może być wzmożony ruch z Włoch.

Zobaczcie też czy Sardynia jest droga.

 

Pogoda na wiosnę na Sardynii

 

pogoda wiosna Sardynia

Nie ma co się oszukiwać, pogoda i temperatura na wiosnę na Sardynii będzie zdecydowanie lepsza niż w Polsce. To będzie bardzo dobra odskocznia od zimnej Polski – jednak uważajcie, bo przez marzec i kwiecień może trochę popadać, więc warto zaopatrzyć się w parasol.

 

Pogoda na Sardynii w marcu

 

marzec Sardynia

Jaka jest pogoda w marcu na Sardynii? Temperatury wahają się od 16 do 20 stopni Celsjusza. W nocy temperatury będą spadać do około 7 stopni Celjusza. Część z dni może być deszczowa. Weżcie więc parasole na deszcz na wszelki wypadek i kurtki na noc 🙂 

 

Pogoda na Sardynii w kwietniu

 

kwiecień Sardynia

Jaka jest pogoda w kwietniu na Sardynii? Padać będzie zdecydowanie mniej niż w marcu a do tego będzie cieplej! Temperatury będą oscylować od 17 do 22 stopni Celsjusza. W nocy będą spadać do około 10 stopni. 

 

Pogoda na Sardynii w maju

 

maj Sardynia

Możecie pożegnać parasol i zastąpić go czapką na słońce, pod koniec miesiąca słupki będą wskazywać nawet 27 stopni Celsjusza. Padać będzie oczywiście mniej – w nocy może być nadal chłodno, bo około 15 stopni Celsjusza. Maj to zdecydowanie najcieplejszy miesiąc na wiosnę na Sardynii. Co prawda nie tak ciepły jak lato na Sardynii ale cieplejszy niż zima na Sardynii.

Nic tylko wybrać się na Sardynię na wiosnę! To bardzo dobry pomysł po szarej zimie! Odżyjecie!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz