Czy w Jordanii można pić alkohol? Alkohol w Jordanii - BelSole

Czy w Jordanii można pić alkohol? Alkohol w Jordanii

Wybieracie się do Jordanii na urlop i chcielibyście wiedzieć czy można tam pić alkohol? Czy w Jordanii można kupić alkohol? Specjalnie dla Was rozwiewamy wątpliwości dotyczące alkoholu w tym arabskim kraju.

 

Czy w Jordanii można pić alkohol?

Alkohol w Jordanii nie jest zakazany, ale nie powinno się go spożywać na widoku, wśród miejscowych ludzi. Jordania to kraj islamski, gdzie publiczne spożywanie alkoholu nie jest dobrze widziane ani akceptowane. Wyroby alkoholowe kupicie w barach, a także w sklepach „liquor store” , które występują głównie na północy kraju i w Akabie. Znajdziecie tam najtańsze trunki z procentami. Co do godzin otwarcia, to wyglądają one różnie. Głównie liquor story otwarte są od rana lub południa, do nawet późnych godzin nocnych, a czasem są całodobowe. Natomiast lepiej mieć na uwadze, że wieczór jest bezpieczniejszą porą na kupno, jak i na picie alkoholu w Jordanii. Możecie go kupić także po przylocie, na lotnisku.

Największy ból może sprawić fakt, że alkohol w Jordanii jest pro prostu drogi. Za piwo w sklepie zapłacicie ok 2 JOD, czyli ok 13 PLN. Wyjątkiem jest Akaba gdzie alkohol kupimy nieco taniej niż w reszcie kraju. Alkohol lepiej spożywać dyskretnie, najlepiej w pokoju hotelowym czy w resortach, a w barach z umiarem. Możecie zapomnieć o znalezieniu piwa w miejscach gdzie przychodzą lokalsi – tam alkoholu nie dostaniecie, a zapewne zobaczycie shishę.

Jordania nie jest najlepszym kierunkiem na wyjazd z codziennym piciem, ale ma do zaoferowania masę atrakcji ( m.in jeden z Cudów Świata, czyli Petrę). Jeśli natomiast macie ochotę nad leżenie nad basenem i popijanie drinków to znajdą się do tego lepsze kraje.

 

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz