Czy w Nowej Zelandii jest zima? Nowa Zelandia, temperatura zimą - BelSole

Czy w Nowej Zelandii jest zima? Nowa Zelandia, temperatura zimą

Nowa Zelandia, podobnie jak Australia, jest czasem kojarzona z wysokimi temperaturami. Z tego powodu wiele osób może zastanawiać się, czy w Nowej Zelandii jest zima. Sprawdzimy to w naszym artykule. Dowiecie się z niego, kiedy w Nowej Zelandii wypada zima, oraz jakie są temperatury zimą w Nowej Zelandii. Zapraszamy do lektury. 

Czy w Nowej Zelandii jest zima. Kiedy jest zima w Nowej Zelandii? 

Odpowiedź na pytanie o to, czy w Nowej Zelandii jest zima, zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia. Podobnie jak w Polsce, w Nowej Zelandii występują cztery pory roku… jednak zima w Nowej Zelandii jest inna niż ta, do której przyzwyczaili się Polacy. Przede wszystkim, zima w Nowej Zelandii jest zupełnie w innym terminie niż w naszym kraju. Wypada ona między czerwcem a sierpniem. Wynika to z faktu, że Nowa Zelandia znajduje się na półkuli południowej. Z tego powodu pory roku w Nowej Zelandii (a także m.in. w Australii) są w innym okresie niż w Europie. 

 

Zima w Nowej Zelandii. Temperatura  

Skoro już wiesz, czy w Nowej Zelandii jest zima, możemy przejść do następnej kwestii związanej z tym zagadnieniem. Wiele osób może zastanawiać się, jaka jest temperatura zimą w Nowej Zelandii. Tutaj też odpowiedź może zaskoczyć osoby przyzwyczajone do polskiego klimatu. 

Zima w Nowej Zelandii jest wyjątkowo łagodna. W czerwcu, lipcu i sierpniu, a więc w najzimniejszych miesiącach roku, średnia temperatura powietrza oscyluje w granicach 13-14 st.C w ciągu dnia. Naturalnie, nieco chłodniej jest zimą, gdy temperatura spada do 8-9 st.C. W kontekście pogody w Nowej Zelandii, warto też podkreślić, że w skali całego roku występują stosunkowo niewielkie wahania temperatur. Roczna amplituda(a więc różnica między najwyższą a najniższą temperaturą w skali roku) wynosi około 10 st.C. W miesiącach letnich w Nowej Zelandii, a więc styczniu i lutym, temperatura to maksymalnie 22-23 st.C

Teraz już wiesz, czy w Nowej Zelandii jest zima. Dowiedziałeś się również, kiedy wypada zima w Nowej Zelandii, a także jakie są temperatury w jej trakcie. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz