Czy w Nowej Zelandii są rekiny? Ataki rekinów Nowa Zelandia - BelSole

Czy w Nowej Zelandii są rekiny? Ataki rekinów Nowa Zelandia

Spotkanie z rekinem to jedna z największych obaw turystów wyjeżdżających na wakacje. Mimo, że ryby te rzadko niepokoją ludzi, pojedyncze ataki cechują się dużą brutalnością, a wyobraźnie tłumu dalej rozbudza głośny film “Szczęki”. W naszym materiale sprawdzimy, czy w Nowej Zelandii są rekiny. Jeśli temat Was ciekawi, koniecznie zapoznajcie się z całym artykułem. Dowiecie się z niego, czy ataki rekinów w Nowej Zelandii mają miejsce.

Czy w Nowej Zelandii są rekiny? Gatunki rekinów w Nowej Zelandii 

Zacznijmy od odpowiedzi na najważniejsze pytanie tego materiału – czy w Nowej Zelandii są rekiny? Jeśli obawiacie się tych zwierząt, odpowiedź niestety jest twierdząca. Nowa Zelandia położona jest nad Oceanem Spokojnym, a wysoka temperatura wody stwarza idealne warunki do bytowania dla wielu gatunków morskich stworzeń – w tym również rekinów. 

Na pewno zastanawiacie się, jakie gatunki rekinów żyją w Nowej Zelandii. Trudno wymienić je wszystkie, gdyż jest ich kilkadziesiąt. Wystarczy tylko powiedzieć, że zamieszkują je zarówno niewielkie, mierzące zaledwie kilkadziesiąt centymetrów rekiny z rodzaju Etmopterus granulosus, jak i dorastające 19 metrów rekiny wielorybie. Kosogony, żarłacze tępogłowe, rekiny błękitne… lista rekinów pływających w wodach Nowej Zelandii jest bardzo długa. Większość z nich jest niegroźna dla człowieka, ale zdarzają się wśród nich również agresywne gatunki, w tym groźne dla człowieka żarłacze tygrysie i żarłacze białe. 

Wiesz już, czy w Nowej Zelandii są rekiny. W następnej części sprawdzimy, czy w Nowej Zelandii mają miejsce ataki na ludzi. 

Zobacz także Czy Nowa Zelandia jest bezpieczna? Nowa Zelandia. Bezpieczeństwo w 2023

Ataki rekinów w Nowej Zelandii

Chociaż do ataków rekinów w Nowej Zelandii dochodzi stosunkowo rzadko, od XIX wieku doszło do kilkudziesięciu tego typu incydentów. Niestety, 15 z nich miało skutek śmiertelny dla człowieka. 

Ostatni śmiertelny atak rekina w Nowej Zelandii miał miejsce w styczniu 2021 roku. Ofiarą była 19-letnia surferka. Jak widać, ataki rekinów w Nowej Zelandii są stosunkowo rzadkie, jednak co jakiś czas dochodzi do groźnych dla ludzi spotkań z tymi morskimi drapieżnikami. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz