Czy w Nowej Zelandii są fiordy i gejzery? Gdzie są? - BelSole

Czy w Nowej Zelandii są fiordy i gejzery? Gdzie są?

Niesamowite ukształtowanie terenu Nowej Zelandii sprawia, że w kraju tym można podziwiać wiele zapadających w pamięć krajobrazów. Wielu turystów szuka informacji na temat tego, czy w Nowej Zelandii występują fiordy i gejzery. Jeżeli należycie do tej grupy, to możecie już zakończyć research – Wasze wątpliwości rozwiejemy w naszym materiale. Zapraszamy do lektury. 

Czy w Nowej Zelandii występują Fiordy?

Chociaż wielu Polaków kojarzy fiordy z Norwegią, występują one również w innych częściach świata. Jeśli zastanawiacie się, czy w Nowej Zelandii są fiory, to odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca! 

Fiordy w Nowej Zelandii są zlokalizowane w południowo-zachodniej części Wyspy Południowej. Region ten nosi charakterystyczną i niezwykle trafną nazwę – Fiordland. Turyści, którzy odwiedzają to miejsce, mogą cieszyć oczy wspaniałym i unikatowym krajobrazem. Na terenie Nowej Zelandii znajduje się 15 nazwanych fiordów – najdłuższy z nich, Milford Sound, ma długość przekraczającą 40 kilometrów. 

Teraz już wiesz, czy w Nowej Zelandii występują fiordy. Pozostaje nam już tylko sprawdzić, czy w Nowej ZelandII są gejzery. 

 

Czy w Nowej Zelandii występują gejzery? 

Jeżeli zastanawiasz się, czy w Nowej Zelandii występują gejzery, to mamy znakomitą wiadomość. Nowa Zelandia jest jednym z niewielu miejsc na świecie, gdzie wciąż można obserwować aktywne gejzery. 

Gejzery w Nowej Zelandii występują na Wyspie Północnej, a ich działanie jest związane z niemal 40-kilometrowym pasem aktywności geotermicznej przecinającym to terytorium. Chociaż znaczna część gejzerów w Nowej Zelandii wygasła (w wielu przypadkach miało to związek z działalnością człowieka), to w tym kraju wciąż występuje około 30 aktywnych gejzerów. 

Jednym z najbardziej znanych gejzerów w Nowej Zelandii jest Lady Nox, który każdego dnia w okolicach 10:15 wyrzuca w niebo strumień gorącej wody, a największy w Nowej Zelandii gejzer Pohutu tryska co około 10-15 minut. 

Teraz już wiesz, czy w Nowej Zelandii występują gejzery i fiordy. Mamy nadzieję, że nasz materiał był dla Ciebie ciekawy! 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz