Czy w Nowej Zelandii są węże? Czy są jadowite? - BelSole

Czy w Nowej Zelandii są węże? Czy są jadowite?

Węże należą do najbardziej znienawidzonych przez ludzi zwierząt, a ostatnią rzeczą, na którą mają ochotę turyści wyjeżdżający na zagraniczne wakacje, jest spotkanie z tymi gadami. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, czy w Nowej Zelandii są węże. Interesuje Cię temat węży w Nowej Zelandii? Planujesz wyjazd do tego kraju? Koniecznie zapoznaj się z naszym materiałem. Po jego lekturze będziesz już wiedział, czy w Nowej Zelandii są węże. 

Węże w Nowej Zelandii. Czy są? 

Jeśli zastanawiasz się, czy w Nowej Zelandii są węże, a jednocześnie nie chcesz obcować z tymi zwierzętami, mamy dla Ciebie dobrą radę. Koniecznie odwiedź ten położony na Antypodach kraj. Dochodzi tam bowiem do niezwykłej w skali całego świata przyrodniczej anomalii – w Nowej Zelandii oficjalnie nie zarejestrowano występowania żadnych gatunków węży. 

Przecząca odpowiedź na pytanie o to, czy w Nowej Zelandii są węże może dziwić, zwłaszcza gdy uświadomimy sobie, że większość jadowitych gadów żyje w również leżącej na Antypodach Australii. To, że w Nowej Zelandii nie żyją węże wynika z  dwóch powodów. Pierwszy, najważniejszy z nich, jest związany z położeniem geograficznym tego kraju. 

Zobacz także Czy Nowa Zelandia jest bezpieczna? Nowa Zelandia. Bezpieczeństwo w 2023

Nowa Zelandia jest odosobnionym krajem, a odległość dzielącą ją od najbliższej Australii wynosi przeszło 1600 kilometrów. Gdy ludzie przybyli na to terytorium, nie żyły na nim żadne ssaki… ani węże. Fakt odseparowania Nowej Zelandii od reszty świata sprawia, że żadne gatunki węży lądowych nie mogły w sposób naturalny dostać się do tego kraju. Co prawda, niektóre źródła informują, że u wybrzeży Nowej Zelandii z rzadka można spotkać węże morskie, jednak zwierzęta te były widziane zaledwie kilkadziesiąt razy na przestrzeni ostatnich dekad. 

W kontekście tego, czy w Nowej Zelandii są węże, należy również wspomnieć o restrykcyjnej i skutecznej polityce kraju przeciwko rozprzestrzenianiu się tych zwierząt. Nawet jeśli w Nowej Zelandii pojawi się wąż(czasami docierają one do tego kraju statkami) i wydostanie się na wolność, jest on natychmiast wyłapywany i zabijany, w sytuacji gdy jest potencjalnie groźny dla miejscowej fauny lub łapany i trzymany w niewoli, jeśli nie stanowi zagrożenia. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz