Czy w Paryżu jest bezpiecznie? Paryż - bezpieczeństwo w 2023 roku. Na co uważać w Paryżu? - BelSole

Czy w Paryżu jest bezpiecznie? Paryż – bezpieczeństwo w 2023 roku. Na co uważać w Paryżu?

Paryż, jedno z najpopularniejszych miast na świecie, każdego roku odwiedzane jest przez miliony turystów. Stolica Francji cechuje się piękną architekturą, jednak w ostatnich latach coraz częściej słyszy się również o niepokojących incydentach, do których dochodzi w mieście. Wielu turystów coraz częściej zadaje sobie pytanie, czy w Paryżu jest bezpiecznie. Odpowiedzi postaramy się udzielić w naszym artykule. Czytaj dalej, jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o bezpieczeństwie w Paryżu 2023, postaramy się również wskazać, czego nie robić w Paryżu. 

Czy w Paryżu jest bezpiecznie? Paryż – bezpieczeństwo w 2023 roku 

Na pytanie “Czy w Paryżu jest bezpiecznie” ciężko jest znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Z jednej strony wiele przewodników turystycznych wskazuje, że bezpieczeństwo w Paryżu w 2023 roku jest na podobnym poziomie do innych europejskich metropolii. Takiemu przedstawieniu sprawy przeczy część międzynarodowych rankingów. Przykładem takiego stanu rzeczy jest raport Safety Index 2022, który ocenił 256 miast z całego świata pod kątem bezpieczeństwa. W tym zestawieniu Paryż znalazł się na odległym 198 miejscu, pozostając za plecami zdecydowanej większości europejskich stolic. 

W trakcie udzielania odpowiedzi na pytanie “Czy w Paryżu jest bezpiecznie” bez wątpienia należy wziąć pod uwagę sytuację polityczną i panujące w mieście nastroje społeczne. A te w 2023 roku są napięte niemal w całej Francji. Obywatele tego kraju protestują przeciwko forsowanej przez rząd reformie emerytalnej, a w marcu tego roku w Paryżu doszło do demonstracji, które przemieniły się w zamieszki i starcia z lokalną policją. 

Kwestia bezpieczeństwa w 2023 roku w Paryżu jest więc problematyczna. Z jednej strony ze względu na globalną popularność tego miasta, pracuje tam wielu policjantów, którzy regularnie patrolują okolice najpopularniejszych lokalizacji miasta. Jednak z drugiej strony w mieście czasem dochodzi do gwałtownych protestów i zamieszek, a swoje żniwo zbierają również przestępcy. Należy też pamiętać, że w ostatnich latach w stolicy Francji doszło do kilku aktów terroryzmu. Z tego powodu ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy w Paryżu jest bezpiecznie. Odwiedzając stolicę Francji, na pewno warto zachować ostrożność. W następnej części tekstu wskażemy Ci, na co uważać w Paryżu, a także przybliżymy inne zagrożenia, które czekają na turystów w Paryżu. 

 

Na co uważać w Paryżu? Co grozi turystom w Paryżu? 

Zagadnienie “Paryż – bezpieczeństwo w 2023 roku” nie byłoby kompletne, gdybyśmy nie poruszyli jednej z największej plag, która od lat nęka turystów i mieszkańców stolicy Francji. Wiele osób na pytanie “na co uważać w Paryżu” w pierwszej kolejności wskazuje kradzieże kieszonkowe, do których regularnie dochodzi zarówno w komunikacji społecznej, jak i w pobliżu popularnych atrakcji turystycznych. Niektóre policyjne statystyki wskazują, że w pierwszym kwartale 2022 roku doszło do 50 000 tego typu incydentów, co niezwykle wymownie podkreśla skalę zjawiska. Dlatego odwiedzając stolicę Francji należy zachować ostrożność. Turyści nie powinni trzymać telefonu i portfela w tylnych kieszeniach spodni, a ich torby lub plecaki powinny być szczelnie zamknięte. 

Inną kwestią, którą bez wątpienia należy zaliczyć do kategorii “na co uważać w Paryżu” jest działanie handlarzy ulicznych. Gromadzą się oni w pobliżu najpopularniejszych lokalizacji w mieście i często w natarczywy sposób próbują sprzedawać swój towar. Wielu z nich może stosować nieuczciwie praktyki, np. wmawiając turystom, że dają im coś w gratisie, a następnie zaczynają agresywnie domagać się zapłaty. 

Odwiedzając Paryż należy pamiętać, że w tak dużym skupisku ludzi występują wyjątkowo niebezpieczne miejsca. Większość przewodników wskazuje, że turyści w Paryżu powinni omijać 19. dzielnicę miasta, która słynie z wysokiego poziomu przestępczości. Do innych niebezpiecznych lokalizacji w Paryżu należą również znajdujące się w 18. dzielnicy Goutte-d’Or, Barbès, Château-Rouge i La Chapelle.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz