Czy w Pradze jest metro? Metro w Pradze, ceny biletów 2023, linie - BelSole

Czy w Pradze jest metro? Metro w Pradze, ceny biletów 2023, linie

Czy w Pradze jest metro? To pytanie z pewnością nurtuje wielu turystów odwiedzających stolicę Czech. Metro jest często uznawane za najszybszy środek transportu w dużych metropoliach. Z tego powodu sprawdzimy, czy w Pradze jest metro. Zapraszamy do lektury naszego artykułu – dowiesz się z niego kilku przydatnych informacji, które z pewnością ułatwią Ci zaplanowanie wyjazdu do najpopularniejszego czeskiego miasta. 

Czy w Pradze jest metro? Metro w Pradze – o czym powinni wiedzieć turyści 

Żeby nie trzymać Was w niepewności, od razu przejdźmy do odpowiedzi na najważniejsze pytanie tego materiału – “Czy w Pradze jest metro”. Mamy tutaj dobrą informację dla zwolenników tej formy transportu – tak, w Pradze jest metro. Zostało ono oddane do użytku 9 maja 1974 roku. Metro w Pradze składa się z trzech linii: 

  • linia nr A (zielona)
  • linia nr B (żółta)
  • linia C (czerwona) 

Władze miasta planują również uruchomienie 4 linii metra. Ma to nastąpić w 2029 roku. Metro w Pradze ma długość 65 km, a liczba jego stacji to 61. 

Teraz już wiesz, czy w Pradze jest metro. Uzbrojony w tę wiedzę, możesz zmierzyć się z kolejnym zagadnieniem. W dalszej części tekstu pokażemy Ci, ile kosztuje metro w Pradze. 

 

Metro w Pradze – cena 2023. Ile kosztuje metro w Pradze? 

Przechodząc do kolejnej kwestii, sprawdzimy, jakie są ceny Metra w Pradze w 2023 roku. Zacznijmy od tego, że komunikacja publiczna w stolicy Czech jest ze sobą spójna, a poszczególne bilety pozwalają korzystać z przejazdów autobusami, tramwajami i metrem.

Zatem, ile kosztuje metro w Pradze? Turyści odwiedzający stolicę Czech mają do wyboru dwie podstawowe opcje – bilety 30 i 90 minutowe (co ważne, w ramach obu biletów można korzystać również z przesiadek). Cena krótszego z nich to 0,9 euro, natomiast przejażdżka trwająca do półtora godziny kosztuje 2 euro. Planując większą ilość przejazdów, możesz również skorzystać z biletu całodobowego. Jest on ważny przez 24 godziny i kosztuje 5,90 euro. 

Zobacz także

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz