Czy w Szwajcarii można spać na dziko? Czy w Szwajcarii można spać pod gołym niebem? - BelSole

Czy w Szwajcarii można spać na dziko? Czy w Szwajcarii można spać pod gołym niebem?

Kwestia noclegów, to jedna z najważniejszych spraw, którymi musimy zająć się planując jakąkolwiek podróż. Niektórzy decydują się na noclegi w drogich hotelach, inni sięgają po apartamenty wynajmowane za pośrednictwem popularnych serwisów internetowych, a jeszcze inni cenią sobie atmosferę wieloosobowych sal w hostelach i schroniskach młodzieżowych. Kolejną grupą są osoby, które upodobały sobie w czasie podróży noclegi na dziko. To właśnie te osoby zastanawiają się najczęściej, czy w Szwajcarii można spać pod chmurką. Czy nocowanie na dziko w Szwajcarii jest dozwolone?

Czy w Szwajcarii można nocować pod chmurką? 

Powody dla których ludzie decydują się na nocowanie na dziko mogą być różne. Niektórzy po prostu lubią podróżować, nawet mimo tego, że bieda nie pozwala im na opłacenie noclegu. Dla innych jest to po prostu specyficzny styl życia. Nie oceniamy. Dla każdego marzącego o nocowaniu na dziko w Szwajcarii mamy jednak złe wieści. W Szwajcarii nie można spać na dziko. Nocowanie na dziko w Szwajcarii jest zabronione. Wyjątek stanowią jedyne obszary górskie położone powyżej poziomu lasu i dodatkowo znajdujące się poza obszarami chronionymi. Niestety, w przypadku wyprawy do Szwajcarii nie uda nam się zaoszczędzić na noclegu spędzając noc pod gołym niebem, gdyż w Szwajcarii obowiązuje zakaz spania na dziko.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz