Czy Szwajcaria ma stolicę? Jaka jest stolica Szwajcarii? - BelSole

Czy Szwajcaria ma stolicę? Jaka jest stolica Szwajcarii?

Szwajcaria to kraj pod wieloma względami wyjątkowy. Mimo, że leży w samym sercu Europy, to nietrudno jest wyłapać wiele wyjątkowych, charakterystycznych dla niej cech. Wystarczy spojrzeć na specyficzne rodzaje mięsa spożywane przez Szwajcarów lub listę języków urzędowych obowiązujących w kraju. Kwestia stolicy kraju również wyróżnia Szwajcarie na tle inny europejskich krajów. Czy Szwajcaria posiada Stolicę? Jak nazywa się stolica Szwajcarii? 

 

Jakie miasto jest stolicą Szwajcarii? 

Miasto stołeczne oraz podział administracyjny Szwajcarii.

Szwajcaria to kraj podzielony na 26 kantonów. Szwajcarskie kantony możemy uznać za odpowiednik polskich województw. Trzeba mieć jednak na uwadze, że kantony posiadają dużą autonomię i są od siebie w znacznym stopniu niezależne. Możemy tutaj dodać również, że kantony w dalszej kolejności dzielą się gminy.

Aby żaden z kantonów nie był wyróżniony na tle innych, Szwajcaria oficjalnie nie posiada Stolicy. Szwajcaria nie ma Stolicy.

 

Gdzie siedzibę ma rząd Szwajcarii?

 Berno – nieoficjalna stolica Szwajcarii.

Szwajcarski rząd swoją siedzibę ma w Bernie, które ma status miasta federalnego. Poza tym, to właśnie w Bernie swoje siedziby mają ambasady krajów utrzymujących stosunki dyplomatyczne ze Szwajcarią. Znajdują się tam również siedziby urzędów federalnych. Można więc stwierdzić, że to położone nad rzeką Aare Berno pełni stolicę Szwajcarii, chociaż nieoficjalnie.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz