Czy w Szwajcarii są płatne autostrady? Czy autostrady w Szwajcarii są darmowe? - BelSole

Czy w Szwajcarii są płatne autostrady? Czy autostrady w Szwajcarii są darmowe?

Konieczność płacenia za podróżowanie autostradami w Europie to niestety smutna codzienność. W większości krajów Starego Kontynentu konieczne jest uiszczanie opłat za przejazd autostradami. Czasami naprawdę wysokich. A jak to jest w Szwajcarii? Czy w Szwajcarii trzeba płacić za przejazd autostradą?

 

Czy w Szwajcarii są opłaty za przejazd autostradą? 

 

Niestety, jeżeli chcemy poruszać się po szwajcarskich autostradach musimy liczyć się z koniecznością uiszczenia opłaty za przejazd. Autostrady w Szwajcarii są płatne. Autostrady w Szwajcarii nie są darmowe.

 

Ile kosztuje przejazd autostradą w Szwajcarii? 

 

Jeżeli wybieramy się do Szwajcarii jedynie przejazdem, to cena autostrad może zwalić nas z nóg. Opłaty za przejazd szwajcarskimi autostradami pobierane są w formie ważnej przez rok winiety. Cena ważnej przez rok winiety na autostrady w Szwajcarii to 40 franków szwajcarskich, czyli prawie 200 PLN.

 

Czy w Szwajcarii można uniknąć opłat za autostrady? 

 

Mamy dobre wieści dla chcących zaoszczędzić wcale nie tak małe pieniądze w czasie wizyty w Szwajcarii. Jeżeli unikamy płatnych dróg, nie ma konieczności wykupywania drogiej winiety. Wystarczy omijać płatne autostrady w Szwajcarii. Pomogą nam w tym aplikacje z mapami online, które pozwalają na wybranie drogi pomijającej płatne odcinki.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz