Czy w Tajlandii jest ruch lewostronny? Czy w Tajlandii jeździ się po lewej stronie?

Istnieje wiele sposobów na zwiedzanie i poznawanie krajów które odwiedzamy w czasie naszych podróży. Niektórzy ograniczają się do leżenia na plaży znajdującej się przy hotelu w którym mieszkają, od czasu do czasu wyskakując na miasto, np. żeby coś zjeść. Zdarzają się również fani wycieczek fakultatywnych organizowanych przez biura podróży. Nie brakuje również zwolenników wypożyczenia samochodu i wyruszenia w podróż przez cały kraj. Między innymi ci ostatni zastanawiają się często jaki ruch obowiązuje w Tajlandii.

Czy w Tajlandii jest ruch lewostronny czy prawostronny? Ruch drogowy w Tajlandii

Jak się okazuje, jeżdżenie samochodem, skuterem czy nawet rowerem po Tajlandii może okazać się sporym wyzwaniem dla wielu Polaków. W Tajlandii obowiązuje bowiem ruch lewostronny. W Tajlandii jest ruch lewostronny.

 

Po której stronie jezdni jeździ się w Tajlandii? Ruch lewostronny w Tajlandii

Tajlandia należy do grupy krajów, w których jeździ się po lewej stronie. W samochodach które spotkamy w Tajlandii, kierownica znajduje się po prawej stronie. Oznacza to, że jeżeli nie mamy odpowiedniej wprawy, zdobytej np. w czasie jazdy po ulicach Wielkiej Brytanii, podróżowanie po Tajlandii samochodem może okazać się dla nas wielkim wyzwaniem. Jeżeli mimo to, zdecydujemy się na wypożyczenie samochodu, musimy cały czas pamiętać o maksymalnym skupieniu na drodze.

Nawet jeżeli nie zamierzamy prowadzić pojazdów w Tajlandii, należy pamiętać, że ruch lewostronny dotyka nas również jako pieszych. Przy przechodzeniu przez jezdnie samochody nadjeżdżać będą najpierw z naszej prawej strony.

Zobacz także:

Dodaj komentarz